Начало / Университетът / Факултети / Факултет по журналистика и масова комуникация

Премиера на студентската книга „(Не)забравените“

nezab

Повече от сто души изпълниха Литературен клуб „Перото“ на представянето на книгата „(Не)забравените“, издадена от Факултета по журналистика и масова комуникация. Изданието е дело на студентите по книгоиздаване от втори курс и е резултатът от занятията им по дисциплината „Учебно издателство – майсторски клас“.

Посветена на пазителите на словото – библиотекарите, „(Не)забравените“ съдържа 36 текста, които пресъздават предимно действителността в малките читалищни и училищни библиотеки, но представят също няколко регионални и специализирани библиотеки. Сборникът пресъздава срещите на студентите с библиотекари от всички краища на България. Виж повече.

Студенти по книгоиздаване представиха книгата си

knigh17

Конферентна зала в Ректората се оказа малка за всички гости на премиерата на студентската книга „Между книгите и хората”. Изданието на Факултета по журналистика и масова комуникация е посветено на призванието да бъдеш книжар.

В представянето на книгата участваха деканът на Факултета по журналистика и масова комуникация доц. д-р Теодора Петрова, ръководителят на Катедра „Пресжурналистика и книгоиздаване” проф. д-р Веселина Вълканова, преподаватели, студенти и любители на книгата. Макар и виртуално, в премиерата се включиха и две българки, открили наскоро книжарница в Лондон. Виж повече.

На добър път на випуск 2016 г. на ФЖМК!

vipusk_2016

Над 200 бакалаври и магистри от Факултета по журналистика и масова комуникация от випуск 2016 г. получиха дипломите си за висше образование на тържествена церемония в Аулата на Софийския университет. 139 от тях завършват с отличен успех, един е пълният отличник на випуска. Виж повече

1000 София, ул. Московска 49

Деканат

тел./факс: 02/9861724
e-mail: fjmc.uni@gmail.com

FJMK-new

Отдел "Студенти"

Бакалаври - тел. 9308487
Магистри и докторанти - тел. 9308409
Следдипломно обучение - тел. 9308202

Асоциация Алумни на ФЖМК
Студентски сайт на ФЖМК

Електронна поща на СУ

Административно обслужване

Административни процедури и срокове

Учебни процедури и срокове

АКТУАЛНО
Изпитна сесия бакалаври, редовно обучение 12.06 - 07.07.2017
Изпитна сесия магистри 1.06 - 20.06.2017
Учебни занятия на ОКС „Бакалавър“, редовно обучение

ВАЖНО
Конкурс за мобилност с цел практика по ПРОГРАМА ЕРАЗЪМ + за 2017 / 2018 г. - срок 16 юни 2017 г.
Кандидатстване за специални стипендии и стипендии по успех: начало 17 април 2017

Нова възможност: Общежитие на Департамента за езиково обучение

Плащане на семестриални такси чрез СУСИ
Магистърски програми за 2016-2017 учебна година

Допълнителен прием на докторанти за 2016-2017 учебна година

Европейски проект "Студентски практики"

Център за следдипломно професионално и продължаващо обучение

Документи на Общото събрание на ФЖМК, 17 ноември 2016 г.