Начало / Университетът / Факултети / Факултет по журналистика и масова комуникация

Уважаеми колеги,
Във връзка с епидемичната ситуация и организацията на летния семестър на учебната 2020/2021 година

ОПРЕДЕЛЯМ:

- Занятията на всички студенти от ОКС „бакалавър“ - задочно обучение, да се провеждат онлайн в платформите Moodle, Teams и Zoom.
- Лекциите и упражненията на студентите от ОКС „бакалавър“ - редовна форма на обучение, както и всички занятия в ОКС „магистър“ се планират онлайн в платформите Moodle, Teams и Zoom. При забавено или намаляващо разпространение на инфекцията през летния семестър на учебната 2020/2021 г. имаме готовност за преминаване към хибридно или изцяло присъствено обучение.
- Обучението в ОНС „доктор“ остава на дистанционен режим, при нормализиране на ситуацията ще бъдат организирани присъствени обучения, практикуми и консултации.
Проф. д-р Веселина Вълканова
Декан на ФЖМК

The Annual of Sofia University "St. Kliment Ohridski" - Faculty of Journalism and Mass Communication invites authors to submit articles for its issue 28, year 2021
Researchers are invited to submit their original research articles 5 000 –7 000 words in length. Interested authors must consult the journal’s guidelines for manuscript submissions prior to submission. All submitted articles will be reviewed on a double-blind review basis. All manuscripts must be submitted through the online submission manager Annual of Sofia University “St. Kliment Ohridski”.
Deadline for submissions: 31 march 2021

Процедура за проверка на оригиналността на дисертационни трудове

Процедура за изготвяне и защита на дипломни работи за студентите от ОКС „Бакалавър“ и „Магистър“ на Факултета по журналистика и масова комуникация

На вниманието на дипломантите

Уважаеми колеги, във връзка с предстоящите защити на дипломни работи през месец юли 2021 г. на студентите от четвърти курс - ОКС „бакалавър“ и „магистър“, редовна и задочна форма на обучение, ще бъде дадена възможност да изчистят неположените изпити на ликвидационна сесия, която ще се проведе в периода от 01.04.2021 г. до 25.04.2021 г.
Заявления до Декана на ФЖМК за явяване на неположени изпити в рамките на тази сесия студентите могат да подават до 12.03.2021 г., както следва:
за ОКС „бакалавър“, специалности „Връзки с обществеността“ и „Книгоиздаване“:
- evelinh@uni-sofia.bg
за ОКС „бакалавър“, специалност „Журналистика“:
- rfilatova@uni-sofia.bg
за ОКС „магистър“:
- hvladova@uni-sofia.bg

Стипендии за студенти по журналистика „Аденауер“

Уважаеми студенти,

Деканското ръководство и Атестационната комисия на ФЖМК Ви канят да участвате активно в попълването на електронните анкети в системата Мудъл през последните три седмици на семестъра. Моля, запознайте се с краткото представяне на процедурата за събиране на студентското мнение за качеството на преподаването в отделните дисциплини.

Разчитаме на Вашето отговорно и активно участие в името на общата ни цел – поддържането на образователния процес във ФЖМК в съответствие с най-престижните европейски и световни стандарти.

Процедура за събиране на електронни анкети за обратна връзка от студентите

Изпитна сесия ОКС „Бакалавър“, редовно обучение, 25.01 - 19.02. 2021 г.

Изпитна сесия ОКС „Магистър“, задочно обучение, 01.02 - 20.02. 2021 г.

Проведе се Общо събрание на Факултета по журналистика и масова комуникация

Важно: Поради усложнената епидемиологична обстановка
администрацията на ФЖМК работи по график присъствено и дистанционно. Моля, използвайте служебните имейл адреси за връзка с нашите инспектори и служители.

Учебни занятия на ОКС „Бакалавър“, задочно обучение, летен семестър - 25.01.2021 г. - 19.02.2021 г.

1000 София, ул. Московска 49
Деканат тел. 029819409
e-mail: fjmc@uni-sofia.bg
fjmc.uni@gmail.com