Начало / Новини

Новини и събития

Отлично представяне на студенти от Алма матер на Националната студентска олимпиада по математика

От 13 до 15 май 2022 г. в с. Равда се проведе поредното издание на Националната студентска олимпиада по математика (НСОМ) при домакинството на УНСС - София. Студентите от Факултета по математика и информатика и от Стопанския факултет на Софийския университет заеха първите места в крайното класиране.

Посещение на делегация на Конгреса на депутатите на Испания в Софийския университет

В Софийския университет се проведе среща на преподавателите и студентите от Катедрата по испанистика и португалистика с делегация от Комисията по образование на Конгреса на депутатите на Испания в състав Ана Мария Ботеля – председател, Елена Кастильо, Мария Лус Мартинес, Оскар Клавел, Хеорхина Триас, Хосуне Гороспе, Хуан Антонио Калехас, Марибел Гарсия – зам. говорител, Палома Мартинес – юристконсулт, и Мария Исабел Руис, секретар на делегацията.

Заседание на Общото събрание на Софийския университет

На 18 май 2022 г. от 9.30 часа в 272-ра аудитория в Ректората ще се проведе заседание на Общото събрание на Софийския университет "Св. Климент Охридски".

Публична дискусия на тема „Младите и демокрацията“

В Аулата на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ се проведе публична дискусия на тема Младите и демокрацията“ с участието на министри и представители на организации. Събитието беше организирано от Студентски клуб на политолога, съвместно с Европейска младежка карта и Студентски съвет при Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

In memoriam

Софийският университет „Св. Климент Охридски“ с дълбоко прискърбие съобщава, че на 3 април 2022 г. в Съмърсет Уест, недалече от Кейптаун, след продължително боледуване ни напусна д-р Асен Илчев (1946-2022), главен асистент в Kатедра "Теоретична физика" (в периода 1970 - 1991 г.) във Физическия факултет на Алма матер.

Катедрата по класическа филология в Софийския университет отбелязва вековен юбилей

През академичната 2021-2022 г. Катедрата по класическа филология отбелязва своята 100-годишнина. По този повод в Заседателна зала 1 в Ректората се проведе тържествена юбилейна сесия. Събитието е съпътствано от документална изложба в Централното фоайе на Ректората, която припомня най-значимите моменти и личности от живота на Катедрата, запечатани в архивни фотографии и документи. Експозицията може да бъде разгледана до 19 май 2022 г.

С публична лекция на министъра на външните работи на Нигерия започна поредица от събития, с които катедра „Африканистика“ ще отбележи Деня на Африка

В Аулата на Софийския университет министърът на външните работи на Федерална република Нигерия Джофри Ониеама изнесе публична лекция на тема: „Продоволствената сигурност и изхранването в Африка в настоящия глобален контекст“.

Ден на отворените врати в Стопанския факултет на Софийския университет

На 10 май 2022 г. в Стопанския факултет на Софийския университет се проведе Ден на отворените врати. Събитието беше посетено от кандидат-студенти и ученици в последните гимназиални класове от столични училища и от пловдивски гимназии.

Факултетът по журналистика и масова комуникация и Българската национална телевизия организираха дискусия за доброволчеството и украинските бежанци

В деня на светите равноапостоли и просветители Кирил и Методий Факултетът по журналистика и масова комуникация (ФЖМК) в Софийския университет организира дискусия на тема: „Спасение: Украинските бежанци в България“.

Навършиха се 20 години от откриването на Екопарк Варна за посещения

На празника на св. св. Кирил и Методий преди 20 години Университетската ботаническа градина-Варна отваря врати за посетители. Тържеството на 11 май 2002 г. е открито от министъра на околната среда и водите и други официални гости.