Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Доброволческа акция за почистване на кът за отдих в Природен парк „Витоша“

29.04.2024

На 27 април 2024 г., в месеца на Земята, студенти от магистърската програма „Отговорно и устойчиво управление“ към Стопанския факултет проведоха доброволческа акция за почистване на кът за отдих в Природен парк „Витоша“, намиращ се близо до Драгалевски лифт. В акцията се включиха преподаватели от факултета, както и доброволци.

12

Участниците събраха боклука около мястото, почистиха пейките за отдих, беседката и дървения мост. Всички те бяха обновени чрез лакиране.

10

Допълнително, част от доброволците почистиха и канавките за оттичане на дъждовна вода.

7
13

За доброволческото събитие бяха набрани предварително средства за закупуване на материали, като част от тях ще бъдат дарени за дарителската кампания „Сбъдни промяната“, организирана от друга група студенти от същата специалност в подкрепа на реновиране на алеята пред Стопанския факултет.

11
8
9

Освен многото работа, която извършиха заедно, участниците успяха да споделят един приятен ден в планината.

15

Предстоят още подобни акции, за които можете да следите социалните ни мрежи.