Начало / Университетът / Департаменти / Департамент по спорт / Новини / Успех за футболния отбор на университета

16.11.2023 г.

Футболният отбор на Университета, воден от проф. д-р Георги Игнатов завърши блестящо есенния полусезон на Градското студентско първенство, побеждавайки с 1:0 отборът на НСА „Васил Левски“. Мачът се игра на 14 ноември 2023 г. от 14.00 ч. на стадиона на НСА пред цялата академична общност на Академията. Нашите момчета започнаха по-затворено срещата, но след 25 мин бяха по-добрият отбор на терена и заслужено победиха с фамозен гол на Павел Павлов от ФНОИ (II курс, специалност ФВС) в 51 мин. Мнението на треньора на отбора проф. Игнатов е, че тази година отборът е много добре окомплектован и има сили за нещо голямо, стига всички студенти да са здрави и да нямат контузии. С тази победа над основния фаворит за златните медали, момчетата от футболния ни отбор се превръщат в основни фаворити за челните места през тази учебна година.