Начало / Университетът / Департаменти / Департамент по спорт / Новини / НОВ НЕВЕРОЯТЕН УСПЕХ ЗА ФУТБОЛНИЯ ОТБОР НА УНИВЕРСИТЕТА!

18.04.2024г.

Футболният отбор на Софийски университет „Св. Климент Охридски” е Национален Университетски Шампион по Футзал за 2024 г. за ПЪРВИ път в своята история!

Това е поредно невероятно постижение не само за футбола, но и за спортната история в Алма Матер!

След трудно преминаване на груповата фаза се стигна до невероятни победи в елиминациите на 1/4 финала над Технически университет с 8:2, на 1/2 финала над ЮЗУ с 2:1 и във финала над НСА с 4:1 !!!

Двамата треньори на отбора по Футзал – проф. д-р Георги Игнатов и гл. ас. д-р Николай Стайков благодарят на всички момчета от отбора: Борислав Борисов, Радослав Христов, Румен Рангелов и Никола Неделчев от ЮФ, Борис Тодоров от ФКНФ, Траян Тенев от ФЖМК-ГОЛМАЙСТОР НА ТУРНИРА, Павел Павлов, Стефан Стефанов, Димитър Димитров и Кристиян Гълъбов от ФНОИ, Илия Стоянов от ФзФ, Цветан Вълчинов от ФМИ и Здравко Панев от ИФ!

Университета се ГОРДЕЕ СЕ С ВАС МОМЧЕТА!