Начало / Университетът / Департаменти / Департамент по спорт / Новини / ПЪРВИ СЪВМЕСТЕН СТУДЕНТСКИ КОЛЕДЕН ТУРНИР ПО ТЕНИС НА МАСА

18.12.2023 г.

На 16.12.2023 г. Департаментът по спорт към Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и Висшето училище за телекомуникации и пощи организираха коледен турнир за студенти-любители на спорта тенис на маса.В индивидуалните състезания за мъже и жени се съревноваваха 19 студенти. Любезните домакини - Висше училище за телекомуникации и пощи, осигуриха предметни награди за всички участници.Турнирът при дамите бе спечелен от Ивона Стойчева /ФНОИ/, сребърен медал за Павлина Тодорова /ФМИ/ и бронзово отличие за Десислава Димитрова /ЮФ/.В мъжката надпревара участваха 7 студенти от Висше училище по телекомуникации и пощи /ВУТП/ и 9 студенти от СУ „Св. Климент Охридски“. В първата фаза на турнира студентите бяха разпределени в четири групи. Първенците продължиха да се съревновават в елиминационен етап. В изключително драматичен и оспорван финал, студентът Евгени Кирилов от Стопански факултет победи с резултат „3:2“ достойния опонент Божидар Стоянов – представител на домакините /ВУТП/.С брозови отличия се окичиха Емилиян Андреев от Стопански факултет и Ибрахим Ал-Сайед от Философски факултет.Студентите благодариха на организаторите за провеждането на турнира и изразиха желание за участие в следващите подобни прояви.

Tenis na masa 1
Тенис на маса 2