Начало / Университетът / Департаменти / Департамент по спорт / Новини / Футболния отбор на Университета с ново престижно международно отличие!

29-30.09.2023 г.

В столицата на Словакия - Братислава от 25 до 28 септември 2023 г. се проведе European team cup (турнири по мини футбол-мъже, плажен волейбол-жени и баскетбол 3x3-жени). В надпреварите се включиха над 350 студента до 25 г., а в турнира по мини футбол участваха 24 отбора от 13 различни държави. Отборът по футбол на Софийски университет “Св. Климент Охридски”, който представляваше България, успя да спечели второто място. По пътя до финала нашият отбор направи равен с Румъния и победи отборите на Сърбия, Испания, Унгария и Чехия. На финала представителният ни футболен тим загуби от силния отбор на домакините. Двамата треньори на отбора – проф. д-р Георги Игнатов и гл. ас. д-р Николай Стайков изказват благодарности за сърцатата игра на всички момчета от отбора Университета, на Президента на Българска Асоциация Мини Футбол - Борислав Александров, както и на ръководството на Софийски университет за предоставената възможност! Честито на всички! „Сърце, душа, за България”

1(1)
2(1)