Начало / Университетът / Факултети / Факултет по журналистика и масова комуникация / Предстоящи събития / „Между журналистиката и политиката“ - лекция на Щефан Детйен

konradA

Факултетът по журналистика и масова комуникация на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и Медийната програма за Югоизточна Европа на фондация „Конрад Аденауер“ Ви канят на първата лекция и дискусия от поредицата „Лекции Аденауер” с Щефан Детйен, ръководител на студиата в Берлин и Брюксел на германското обществено „Дойчландрадио“:

„Между журналистиката и политиката“, 3 декември 2019 г. (вторник),

10:30 часа (регистрация), Аула Магна на 2 етаж, ФЖМК (ул. "Московска" 49). Журналистиката трябва да е независима, но какви са условията за това?Лекторът ще коментира този въпрос и ще Ви запознае с актуалната медийна среда в Германия.

Като политически журналист с дългогодишен опит, той ще говори за обществената отговорност на медиите, мерките срещу политическо влияние върху тях, както и за професионалната комуникация на репортерите с политиците. Събитието ще се проведе със симултанен превод на български език. Очакваме Ви.