Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Жасмина Саздова от НАП проведе гост-лекция в Стопанския факултет

15.04.2024

На 7-ми април г-жа Жасмина Саздова, държавен експерт по приходите в Дирекция „Данъчно-осигурителна методология“ към Национална агенция за приходите (НАП), проведе гост-лекция пред студенти от различни магистърски програми на Стопанския факултет в рамките на дисциплината „Икономически аспекти на правото“.

Pic

Тема на лекцията беше „Закон за корпоративното подоходно облагане - общ преглед“. Освен общо запознаване със закона, на студените бяха представени и последните промени в законодателната рамка.

Г-жа Саздова сподели и примери от специфичния опит на НАП по прилагане на закона.