Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Завърши втората ESG Академия в партньорство с ОББ и Стопанския факултет на СУ

05.04.2023

Служители на ОББ получиха сертификати за успешно завършено обучение в програмата за специалисти по устойчиво управление, организирана съвместно със Стопанския факултет на Софийски университет „Св. Климент Охридски" и „КВС България – ESG Академия".

339550381_732177718618169_3455284847999397412_n

На сбитието присъстваха г-н Питър Рубен – кънтри мениджър на КВС Group в България и главен изълнителен директор на ОББ; Десислава Симеонова – лидер на програмата за устойчиво финансиране на КВС Group и изпълнителен директор „МСП Банкиране" на ОББ; както и доц. д-р Атанас Георгиев – декан на Стопанския факултет, и доц. д-р Марина Стефанова – директор на магистърска програма „Отговорно и устойчиво управление" в Стопанския факултет.

Г-жа Десислава Симеонова сподели, че партньорството със Стопанския факултет продължава и предстои старт на третото издание на Академията. Доц. д-р Атанас Георгиев и доц. д-р Марина Стефанова разказаха, че възнамеряват да обогатят съществуващите модули, като надградят преподавания материал в учебната програма почти двойно. Към момента в Академията бяха включени следните основни модули: ESG управление и отчетност, екологичен стълб на устойчивост, енергийна и климатична политика, устойчиви финанси, адаптация и устойчивост към климата.