Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Стефан Бакалов от Агенция „Митници“ беше гост-лектор в МП „Митнически и данъчен контрол“

07.11.2023

На 4-ти ноември г-н Стефан Бакалов - началник на отдел „Борба с наркотрафика“ в Централно митническо управление на Агенция „Митници“, изнесе лекция пред студентите от магистърска програма „Митнически и данъчен контрол“, с ръководител доц. д-р Цветан Мадански. Събитието се проведе в рамките на дисциплината „Митнически контрол“.

Screenshot 2023-11-07 135055

Темата на лекцията беше „Нови психоактивни субстанции, глобален наркотрафик и нови рискове“. Тя беше посрещната с изключителен интерес от страна на студентите. По време на лекцията беше представена и презентация, засягаща темата за глобалния пазар на наркотици, който се разширява и става все по-сложен.

Получи се ползотворна дискусия между лектора и студентите по отношение на наркотичните вещества, пренасяни с пощенски и куриерски пратки, както и по темата „контролирани доставки“.

Untitled design (8)