Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Международната професионална организация ACCA се срещна със студенти от магистърските програми по счетоводство и одит

13.11.2023

На 08.11.2023 г., студентите от акредитираната от ACCA (Тhe Association of Chartered Certified Accountants) магистърска програма по счетоводство и одит, ръководенa от проф. д-р Елеонора Станчева-Тодорова, се запознаха с професионалната организация ACCA и нейната международно призната квалификация.

Screenshot 2023-11-13 112343

Събитието беше открито от доц. д-р Марина Стефанова, зам.-декан „Устойчиво развитие, подкрепа и ангажираност“.

Screenshot 2023-11-13 112445

Силвия Фелдиориен, Мениджър бизнес развитие за Югоизточна Европа, представи стипендиантската програма ACCA Accelerate, както и възможностите за кариерно развитие в България и в чужбина.

Screenshot 2023-11-13 112538

В магистърската програма по счетоводство и одит към Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ са акредитирани максимално допустимият брой изпити на ниво университет - 9 от общо 13 изпита, необходими за придобиване на професионалната квалификация ACCA.

Стопанският факултет и професионалната организация ACCA си сътрудничат при подготовката на висококвалифицирани кадри за бизнеса в областта на счетоводството, одита и данъците, както и за утвърждаването на добрия имидж на счетоводната и одиторската професия.