Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Ден на кариерното ориентиране за ученици от 9. ФЕГ „Алфонс дьо Ламартин"

07.04.2023

На 5 април Кариерният център на Стопански факултет съвместно със сектор „Кариерно развитие“ към Софийски университет, проведе Ден на кариерното ориентиране за ученици от 9. ФЕГ „Алфонс дьо Ламартин“. Събитието се проведе в кампуса на Стопанския факултет.

image_67510529-min

Срещата откри доц. д-р Соня Георгиева, която представи факултета и възможностите, които предлага за обучение на френски, немски и английски език. Своята успешна история разказа Владимир Вълчанов, възпитаник на Стопански факултет и CEO на VIVID Films. На срещата присъстваха и представители на университета в Лил. Г-н Тoмас Хекли (European Affairs and Projects Officer at Europe at International Relations Department) и г-жа Мари Бертельот разказаха повече за възможностите за получаване на двойна диплома от университета в Лил, който е партньор на Стопанския факултет.

image_50754817-min

Учениците се срещнаха и с г-жа Мария Илиева от сектор „Кариерно развитие“ към Софийски университет, с която дискутираха своето бъдещо кариерно развитие и получиха съвети за успешна кариерна ориентация.