Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Райко Райков от НАП изнесе гост-лекция пред студентите от магистърска програма „Митнически и данъчен контрол"

25.03.2024

На 10 март 2024 г. в рамките на дисциплината „Данъчна и митническа политика на ЕС“, водена от доц. д-р Цветан Мадански, гост-лекция изнесе г-н Райко Райков, главен експерт в отдел „Обучение“, дирекция „Управление на човешките ресурси“ на Национална агенция за приходите.

Screenshot 2024-03-25 104024

Студентите от магистърска програма „Митнически и данъчен контрол" бяха запознати с организационно управленската структура на Централно управление на НАП, общата данъчна политика и данъчна система в Република България.

Между лектора и студентите се получи ползотворна дискусия по отношение на видовете данъци, които постъпват в държавния бюджет, както и понятията възмездни и безвъзмездни доставки.

Screenshot 2024-03-25 104043