Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Проведе се гост-лекция на Женина Жилева, ръководител отдел „Администрация и човешки ресурси“ в Агенцията за събиране на вземания

29.11.2022

На 28 ноември на студентите от магистърска програма „Бизнес администрация – развитие на човешките ресурси“ гостува г-жа Женина Жилева, ръководител отдел „Администрация и човешки ресурси“ в Агенцията за събиране на вземания ЕАД. Тя разказа за културата на организацията (ОК) през призмата на функцията управление на човешките ресурси.

Untitled design(1)(1)

По време на гост-лекцията г-жа Жилева акцентира върху следните въпроси:

• В какво се проявява ОК в процеса на набиране и подбор?
  • Какво разбираме за ОК при трудовото администриране?
  • Как ОК се проявява при възнагражденията и придобивките?
  • А в процеса на обучение и развитие?
  • А при мотивацията и задържането на таланти?

Въз основа на срещи с представители на практиката, студентите изпълняват конкретна учебна задача като част от съдържанието на учебната дисциплина „Управление и развитие на организационната култура“ с ръководители проф. д.с.н. Цветан Давидков и гл. ас. д-р Рая Каназирева.