Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Проведе се финалът на Paysafe Fintech Challenge за студентите на Стопански факултет

07.12.2022

На 2-ри декември от 10:30 до 18:00 ч. се проведе финалът на състезанието за финтех казуси на Paysafe в рамките на курса „Финансови технологии и дигитално банкиране“ с преподавател доц. д-р Деян Радев. Състезанието е насочено ексклузивно към студентите от 4-ти курс на бакалавърската програма „Счетоводство, финанси и дигитални приложения с обучение на английски език“.

Финалът на състезанието се проведе в конферентната зала на Paysafe в Capital Fort, като студентите презентираха решенията си и бяха оценени от жури, състоящо се от представители на Paysafe и доц. Радев.

paysafe1

В състезанието взеха участие 6 отбора, които в рамките на 4 седмици имаха за задача да анализират и разработват решения, свързани с дигитална идентичност в четири направления:

1. Мониторинг на регулаторното съответствие
  2. Управление на риска
  3. Изкуствен интелект, машинно самообучение и предотвратяване на измами с deep fake
  4. Развитие на продуктовата линия и подобряване на услугите предоставени от дигитални портфейли
paysafe2

След дълги дискусии, журито отличи с първа награда и смарт часовници Xiaomi отбор „Llirks“ с участници Кирил Каменов, Стефан Найденов и Кристиан Тодоров.

paysafe3

Втора награда и ваучери за онлайн пазаруване заслужи отбор „FemTech“ с участници Калина Димитрова, Медлин Дормуш, Надежда Гаджева и Надя Рангелова.

paysafe4

На трето място се класира отбор SafePay с участници Венцислав Минков, Цветелина Влайкова, Иван Руйков и Габриела Стоянова и заслужиха безжични зарядни устройства. Всички участници получиха подаръци от Paysafe и ще могат да преминат директно в третия селекционен кръг при кандидатстване за работа в Paysafe.

Представителите на Paysafe бяха изключително впечатлени от студентите на Стопански факултет и качеството на презентациите им и обмениха с доц. Радев идеи за следващи инициативи и бъдещи издания на Paysafe Fintech Challenge.

Още снимки от събитието:

ps
ps1
ps2
ps3
ps4
ps5
ps6
ps7
ps8

Информация за Paysafe

Paysafe Limited (“Paysafe”) (NYSE: PSFE) (PSFE.WS) е водещ глобален доставчик на цялостни платежни решения. Основната цел на компанията е да позволи на бизнеса и потребителите да се свързват и осъществяват трансакции безпроблемно, като използват водещи за индустрията възможности в обработването на разплащания, дигитални портфейли и онлайн парични решения.

Наетите в България над 1400 служители представляват над една трета от всички 3400 работещи в Paysafe Limited. Това превръща софийския офис в най-големия за компанията в глобален мащаб. Екип от софтуерни инженери в България развиват едни от ключовите продуктови линии на компанията – дигиталните портфейли Skrill и NETELLER – ползвани от милиони крайни потребители и бизнеси, с което компанията следва ангажимента си да предоставя решения, ориентирани към клиента.