Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / На 12 март група от студенти и преподаватели от университета FABIZ, Румъния, гостуваха на Стопанския факултет

22.03.2024

На 12 март група от студенти и преподаватели от университета FABIZ, Румъния, гостуваха на Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“. Срещата беше част от обучително пътуване по програма „Еразъм +“ за гостуващата група, като основната цел бе студентите да се запознаят с предприемаческата екосистема в България.

IMG_1224

Гостите бяха посрещнати от декана на факултета – доц. д-р Атанас Георгиев, който им представи историята, визията, мястото и ролята на факултета като част от най-старата висша образователна институция по отношение на иновациите и предприемаческите инициативи. Последва лекция за предприемачеството в България и Румъния, изнесена от проф. д.ик.н. Десислава Йорданова.

IMG_1234

Като част от посещението им и със съдействието на Стопански факултет академичните гости посетиха „София Тех Парк“.