Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Миля Димитрова и Юлиан Попов представиха резултатите от COP27 пред студентите от програмата „Енергийни пазари и услуги“

05.12.2022

На 1 декември Миля Димитрова, Старши консултант „Устойчивост“ в „Делойт България“, и Юлиан Попов, бивш министър на околната среда и водите и експерт по климатични политики, представиха на студентите от МП „Енергийни пазари и услуги“ в Стопанския факутлет гост-лекция на тема „Климатични преговори и резултати от COP27“.

JulianPopov

В своята гост-лекция двамата експерти представиха глобалния преговорен процес за намаляване на въглеродните емисии и климатичните промени, включително ангажиментите по Парижкото споразумение и напредъка по тях.

Лекцията на двамата гости беше основа и за дискусия със студентите от програмата, в рамките на която бяха обсъдени и актуалните енергийни и климатични предизвикателства пред България, както и някои от възможните решения.