Начало / Университетът / Департаменти / Департамент по спорт / Спортни дисциплини и бази / Спортни дисциплини / Фитнес / Фитнес за жени / История

Спортно-възстановителният център в 52ри блок на Софийския университет е създаден през 2008 г. от директора на Департамента по спорт - доц. д-р Емил Прокопов, с помощта на д-р Ивайло Прокопов и Софийския университет.

Основната цел е подобряване на функционалното и физическото развитие, възстановяване и терапия след травми или други проблеми, свързани с обездвижване на студентките.

Спортно-възстановителният център е разделен на две части:

- фитнес - със специфични уреди и програми за коригиране на фигурата, подобряване на двигателната дееспособност и повишаване на емоционалното и функционално състояние;
- възстановителна част - с възможност за рехабилитация с масажи, сауна и други процедури за студентите, служителите и преподавателите от Университета.