Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Проекти / Адаптиране на пазара на труда в условията на членство в еврозоната: социално-икономическа динамика, технологична модернизация, демографски промени и образователно преструктуриране / Новини от проекта / Официално откриване на дейностите по проекта

01.02.2024

На 1 февруари 2024 г. от 13 часа в зала 523 на Стопанския факултет се проведе откриваща среща за стартиране на работата по научно-изследователския проект „Адаптиране на пазара на труда в условията на членство в еврозоната: социално-икономическа динамика, технологична модернизация, демографски промени и образователно преструктуриране“. На срещата присъстваха доц. д-р Атанас Георгиев, Декан на Стопанския факултет, и проф. д-р Надя Велинова-Соколова, председател на Комисията по научната дейност на Стопанския факултет, които поздравиха участниците в проекта за спечеления проект и изразиха своята институционална подкрепа за неговото реализиране. Чрез видеоконферентна връзка от Университета в Рединг, Великобритания, се включи и доц. д-р Александър Михайлов. Като директор на Института за икономически изследвания при Българската академия на науките и участник в проекта, проф. д-р Ирена Зарева-Зафирова също поздрави участниците.

По време на срещата бяха обсъдени целите и очакваните резултати от изпълнението на проекта и бяха разпределени конкретни задачи, свързани с първия етап на неговото изпълнение.

project-news