Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Кариерен център / Предложения за работа / Отворена позиция „Ръководител на проекти“ | „Национален енергиен оператор“ ЕАД

13.10.2023

Профил на компанията:Национален eнергиен oператор“ ЕАД (НЕО ЕАД) е държавно дружество - дъщерна компания на „Българския eнергиен холдинг“ (краен приципал - Министерството на енергетиката). НЕО ЕАД е създадено в началото на 2023 г. с основна цел да подпомага увеличаването на дела на възобновяемите енергийни източници в електроенергийния микс в страната. Дружеството е ангажирано с разработване и реализация на проекти в областта на производството и съхранението на енергия, чрез различни традиционни и иновативни технологии.

За целите на по-нататъшното развитие на нашето портфолио от проекти, търсим динамична личност за длъжността „Ръководител на проекти“.

Screenshot 2023-10-13 150110

Основни отговорности:

  • ръководи задачите по разработване на проекти от край до край, като осигурява навременно изпълнение и стандарти за качество;
  • взаимодейства с различни вътрешни отдели и външни професионални консултанти в областта, и заинтересовани страни, за да определи обхвата, целите и очакваните резултати на проекта;
  • проектира, разработва и поддържа в сътрудничество с външни контрагенти изчерпателна проектна документация, включително диаграми, графици и бюджетни отчети;
  • активно управлява промените в обхвата на проекта, откриване на потенциални кризи и разработване на планове за действие при непредвидени обстоятелства;
  • координира дейностите и ресурсите в рамките на проекта, като насърчава безпроблемното сътрудничество между екипите;
  • докладва проблемите пред ръководството, когато е необходимо;
  • извършва оценки на риска, идентифициране на потенциални рискове за проекта и формулиране на стратегии за смекчаване;
  • следи всички проекти да бъдат завършени в предвидените срокове, в рамките на обхвата и бюджетните ограничения;
  • поддържа актуални познания за най-добрите практики в бранша и интегрирането им в дейността на компанията;
  • извършва оценки след приключване на проекта, за да определи успехите на проекта и областите на подобрение.

Изисквания към кандидатите:

  • Бакалавърска степен по икономическа или инженерна специалност, или свързаните с тях области. Допълнително предимство е наличието на висша образователна степен или MBA.
  • Минимум 5 години доказан опит в управлението на проекти, за предпочитане в енергийния сектор.
  • Признати сертификати за управление на проекти (напр. PMP, PRINCE2) ще се считат за голямо предимство.
  • Опит или познания по проекти, разработвани на база правилата на FIDIC.
  • Добри лидерски, организационни и мултитаскинг умения.
  • Владеене на базови софтуерни инструменти за разработване и управление на проекти.
  • Силни аналитични умения и способности за решаване на проблеми, съчетани с внимание към детайлите.
  • Отлични умения за писмена и устна комуникация на български и английски език.
  • Способност за ефективна работа в динамична среда.
  • Демонстриране на умения за изграждане и поддържане на взаимоотношения с ключови заинтересовани страни на всички организационни нива.

Какво предлагаме:

  • конкурентно възнаграждение и пакет от придобивки.
  • възможности за професионален растеж и развитие.
  • приобщаваща и динамична работна среда.
  • да бъдете част от ключови иновативни енергийни проекти в България, които имат значително въздействие върху напредъка на страната.

За да кандидатствате, изпратете автобиографията си, мотивационното си писмо и приложимите сертификати на следния имейл адрес: office@nationalenergyoperator.com.

Крайният срок за кандидатстване е 27.10.2023 г.