11.11.2022

На 7 ноември официално стартираха първите модули от учебната година за задочната 2-семестриална магистърска програма „Фасилити мениджмънт“ към Катедра „Икономика и управление по отрасли“ на Стопанския факултет в СУ „Св. Климент Охридски“. В първия едноседмичен модул се провеждат занятията по задължителните и избираемите специални дисциплини.

FM-1

Студентите бяха посрещнати от ръководителя на катедрата и декан на Стопанския факултет доц. д-р Атанас Георгиев и от преподаватели и партньори на програмата. С приветствие към магистрите се включиха Иван Велков – председател на УС на Българската фасилити мениджмънт асоциация (БГФМА), Иглика Йорданова – Управляващ партньор в Colliers, и проф. д-р инж. Йордан Ботев – преподавател в Стопанския факултет.

Първият модул включваше лекции от Иван Велков (БГФМА), Христин Атанасов (Senior Facilities Manager, Experian), инж. Сашо Езекиев, Бисера Иванова (Директор Фасилити мениджмънт и Здраве и безопасност към Фесто производство ЕООД), гл. ас. д-р Емил Митов (Стопански факултет), проф. д-р инж. Йордан Ботев и гл.ас. д-р Петър Ташев (координатор на програмата, Катедра „Икономика и управление по отрасли“, Стопански факултет).

FM-2

Магистърската програма е предназначена за работещи професионалисти и е в задочна форма, като обучението по специалните дисциплини e организирано в 3 модула по 5 дни през зимния семестър и 2 модула по 5 дни през летния семестър. За завършилите неикономически специалности са предвидени допълнителни лекции и изпити по общоикономически дисциплини през зимния и летния семестър. След семестриално завършване, студентите трябва да защитят магистърски тези през ноември 2023 г.