Начало / Университетът / Факултети / Факултет по педагогика / Катедри / Теория на възпитанието / Преподаватели / гл. ас. д-р Берджухи Йорданова

Длъжност

• Преподавател

Области на научен интерес
  • Здравно образование
  • Здравословно използване на интернет
  • Хигиена на свободното време и здравословен дневен режим
  • Психично здраве

Преподавателска дейност

Бакалавърска степен

• Теория на възпитанието
  • Социални дейности и възпитание
  • Работа с извънучилищни институции
  • Здравно и полово образование и възпитание
  • Организиране на курсове за възрастни учащи
  • Педагогика
  • Организиране на курсове за неформално образование
Изследователска работа
  • Училищна хигиена, психично здраве на децата и юношите
  • здравно и полово образование и възпитание
  • здравно възпитание в семейството
  • здравословно хранене и здравословен начина живот
  • интернет зависимостите при децата
  • неформално образование и др.

Научно ръководство - докторантури

Избрани публикации

• Берджухи Йорданова, Психичното здраве на децата и тяхното отчуждение в семейството - В: Отчуждението в съвременното българско общество, редактор/и:Максим Мизов, издателство:Авангард прима, 2019, стр.:289-293, ISSN (print):978-619-239-151-5.
  • Б. М. Йорданова, Г. К. Кръстева, Профилактическое образование и воспитание для превенции интернет-зависимости у детей , НАУКА – ОБРАЗОВАНИЕ – ПРОФЕССИЯ: СИСТЕМНЫЙ ЛИЧНОСТНО-РАЗВИВАЮЩИЙ ПОДХОД, издателство:"Перо" 2019, 2019, стр.:147-151.
  • Берджухи Йорданова, Светлана Ангелова, Актуални норми за здравословно хранене на учениците, 130 години университетска педагогика, издателство:"Просвета-София" АД, 2018, стр.:426-434.
  • Берджухи Йорданова, Светлана Ангелова, ЗДОРОВЬЕСБЕРЕГАЮЩЕЕ ОБРАЗОВАНИЕ И ФОРМИРОВАНИЕ ЗДОРОВОГО СТИЛЯ ЖИЗНИ БОЛГАРСКИХ ДЕТЕЙ, «Личностно-профессиональное и карьерное развитие: актуальные исследования и форсайт-проекты» , редактор/и:Л.М. Митиной, издателство:«Перо», 2018, стр.:109-111.
  • Берджухи Йорданова, Ролята на учителя за формиране здравословен стил на живот в начална училищна възраст, 130 години университетска педагогика, издателство:"Просвета-София"АД, 2018, стр.:419-425.
  • Берджухи Йорданова, Светлана Ангелова, Антология: Неформално образование, "Актуални принципи подходи и политики за изучаване на здравето", УИ "Св. Климент Охридски", София, Ref, Рецензирано.
  • Берджухи Лефтерова, Здравно възпитание в семейството през погледа на студенти, Годишник на Софийския университет "Св. Климент Охридски", брой:109, издателство:Университетски издателство "Св. Климент Охридски", 2016, стр.:146-168.

Езици

• английски