Начало / Университетът / Факултети / Факултет по педагогика / Катедри / Социална работа / Преподаватели / ас. д-р Атанас Генчев

Длъжност
  • Преподавател
Области на научен интерес
  • Управление в организациите за социалната работа
  • Социално осигуряване
Преподавателска дейност

Бакалавърска степен:

• Организация и управление в социалната работа
  • Системи за социална осигуряване
  • Диагностика и оценяване в социалната работа
  • Социална работа по проект
  • Преддипломна практика
Научно ръководство - докторантури
Избрани публикации
  • Генчев, А. Анализ на длъжностни характеристики на социалния работник в Дирекция „Социално подпомагане”. - В: Юбилеен сборник „Двадесет години специалност Социални дейности в Софийския университет”. София, УИ „Св. Климент Охридски”, 2018.
  • Генчев, А. Проектиране и анализ (дизайн) на труда и натоварване на социалните работници в дирекции „Социално подпомагане”. - Електронно списание „Социална работа”, брой 2, 2017.
  • Генчев, А. Интереси на студентите по социални дейности към обучение и практика в сферата на геронтологичната социална работа. - Годишник на СУ, книга Социални дейности, том 105, 2012 (в съавторство).
  • Генчев, А. Самота и потребности от социални контакти при хора в напреднала и старческа възраст – потребители на услуги в домашна среда. – Социални дейности, 1/2013.
  • Генчев, А. Сигурността на младите в интернет. Защо младите са уязвими в мрежата? – В: Сигурността на младите в интернет. Предизвикателствата пред киберсигурността. Софийски форум за сигурност, 2015.
Езици
  • гръцки език