В Музея по минералогия, петрология и полезни изкопаеми към Алма матер академичната общност на Геолого-географския факултет и геоложките катедри в Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и „ДПМ Металс“ поставиха начало на съвместна инициатива и учредиха стипендия в памет на Пол Ивашкану, вицепрезидент „Проучвателни дейности“ в „ДПМ Металс“.
Бургас се превърна в жива лаборатория за идеи на бъдещи специалисти по климат, градска среда и устойчиво развитие. Студенти от бакалавърската програма „Климатични промени и управление“ на английски език към Геолого-географския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и техния преподавател гл. ас. д-р Антонина Атанасова гостуваха във Филиала в Бургас, за да представят свои проекти на тема „Устойчива градска среда - път за адаптиране към климатичните промени“.
На 25 и 26 април 2026 г. във Видин се състоя единадесетото издание на Българския географски фестивал – най-голямото събитие, популяризиращо науките за Земята в България. Ежегодното културно-образователно събитие беше посветено на познанието за Земята, геопространствените технологии и опазването на околната среда. Участници във фестивала бяха ученици, учители, студенти, учени и любители на географията.
В периода 3-10 април 2026 г. преподавателите от Геолого-географския факултет проф. дн Климент Найденов, доц. д-р Димитър Желев и гл. ас. д-р Надежда Жечкова и докторантите Георги Кузманов и Кристиан Кирилов посетиха National Taiwan Normal University по покана на Дeпартамента по география.
Започна кандидатстването за шестнадесетото издание на Националната програма „За жените в науката“, насочена към млади жени учени в областта на природните науки от цяла България. През 2026 г. за първи път размерът на финансовото отличие се увеличава – от 5000 на 7000 евро, като в рамките на шестнадесетото издание ще бъдат присъдени още три отличия. Крайният срок за кандидатстване е 15 май 2026 г.


