Начало / Университетът / Факултети / Геолого-географски факултет / Новини

График на лятната изпитна сесия на учебната 2019/2020 година - обновена 09.06.2020г.

Редовната изпитна сесия ще се проведе в периода 8 юни – 3 юли 2020 г. неприсъствено чрез дистанционни средства или курсови работи и проекти и др. Изпитната сесия на студентите от задочна форма на обучение ще се проведе в периода 15 юни – 31 юли 2020 г. неприсъствено чрез дистанционни средства.

Доц. Стелиян Димитров: Сливането на общини е добър вариант, но не трябва да е механично

Необходима е оптимизация на броя на общините у нас. Прекалено големият брой общини с малко население няма как да обезпечават финансово дейностите, които извършват, със собствени приходи. Това каза доц. Стелиян Димитров, Геолого-географски факултет на Софийски университет "Св. Климент Охридски", в предаването “В развитие” с водещ Вероника Денизова.

Еврокомисар Мария Габриел посети Център по компетентност КВАЗАР

Работна среща с участието на еврокомисар Мария Габриел проведоха учените от Центъра за компетентност „Квантова комуникация, интелигентни системи за сигурност и управление на риска“-КВАЗАР.

Доц. д-р Бистра Векилска беше удостоена с Почетния знак със синя лента на Софийския университет

На заседание на Академичния съвет ректорът проф. дфн Анастас Герджиков връчи на доц. д-р Бистра Векилска Почетен знак със синя лента на Софийския университет. Предложението за удостояване с високото отличие на доц. Векилска е на Геолого-географския факултет.

Българския географски фестивал 2019

Петото издание на Българския географски фестивал, който се проведе на 20 и 21 април 2019 г. в Стара Загора, събра над 600 участници от цялата страна.

GeoNight 2019

България се включи за първи път в европейската инициатива за Географска вечер.

Междууниверситетски студентски семинар "Географски хоризонти".

За трета поредна година ШУ "Епископ Константин Преславски", катедра "География, регионално развитие и туризъм" организира Междууниверситетски студентски семинар "Географски хоризонти".