Начало / Университетът / Факултети / Факултет по химия и фармация

НОВИНИ НАУКА

АКТУАЛНО

Уважаеми колеги,

Във връзка със Заповед №РД-01-0856/19.10.2021 г. на Министъра на здравеопазването, касаеща новите противоепидемични мерки, Деканският съвет на ФХФ реши:

От 21.10.2021 г. до 22.11.2021 г. всички занятия да се провеждат в електронна среда. Моля, спазвайте действащия график на занятията.

-----------------------------------

РАЗПИС НА УЧЕБНИ ЗАНЯТИЯ (зимен семестър 2021/2022 г., редовно обучение) за бакалавърски специалности, за специалност "ФАРМАЦИЯ" и за магистърски програми

Програмите не са окончателни и са възможни промени.

Уважаеми студенти,

Пластиките на електронните карти все още не са получени в Университетската библиотека. За въпроси и информация пишете на: cards@uni-sofia.bg

Може да използвате дигиталния вариант на своите карти чрез мобилното приложение MyISIC, информация за което ще намерите на следния адрес: https://mailchi.mp/isic/tfpsq16d1z-2688070?e=[UNIQID]

НОВИНИ И СЪБИТИЯ

Фондация Карол Знание обявява конкурс за годишната докторантска стипендия в размер на 8000 лв. - Срокът за кандидатстване е до 11 декември 2021 г.

-----------------------------------

Научни изследвания на преподаватели от Катедрата по фармацевтична и приложна органична химия при Факултета по химия и фармация на Софийския университет са отразени в наскоро издаден учебник по органична химия на Националния автономен университет на Мексико. Глава първа на учебника „Реакции на електрофилно ароматно заместване“ съдържа библиография от 8 цитирани източника - четири учебника и четири статии от Лабораторията по компютърна химия и спектроскопия при факултета. Автори са проф. Борис Гълъбов, д-р Гергана Колева и колеги от Университета на Джорджия, САЩ.

-----------------------------------

Учени от Софийския университет „Св. Климент Охридски“ в сътрудничество с колеги от университетите в Кеймбридж и „Куин Мери“ (Великобритания), университета във Варшава (Полша) и два института в Китай публикуваха статия в престижното научно списание Nature Physics – едно от водещите световни издания в областта на физиката. В нея те описват нов клас от изкуствени микроботи (активни микро-частици), които подобно на биологичните клетки могат да се придвижват самостоятелно, черпейки енергия от околната среда. Частиците са наблюдавани за пръв път в Катедрата по инженерна и фармацевтична химия на Факултета по химия и фармация в СУ от д-р Диана Чолакова.

СЪОБЩЕНИЯ

Студентски електронни карти в СУ

Заявяване на студентски карти за новоприети студенти за учебната 2021/2022 г.

Заявяване на студентски карти за студенти в горен курс на обучение за учебната 2021/2022 г.

-----------------------------------

Право на лиценз за продуктите на Office365 (Word, Excel, Power point, Microsoft Teams и др.) - указания за активиране от преподаватели, служители и студенти от Софийския университет

-----------------------------------

Таксата за издаване на читателска карта за библиотеката, в размер на 5 лв. за студенти от СУ “Св. Климент Охридски”, може да бъде платена и по банков път с превод по сметката на СУ “Свети Климент Охридски”:

IBAN: BG52 BNBG 9661 3100 1743 01 BIC: BNBGBGSD

Основание за плащане: Издаване на читателска карта за библиотеката

Платежното нареждане се представя на място в библиотеката.

-----------------------------------

На студентите, на които предстои дипломиране ще бъдат издавани електронни бележки в уверение на това, че не дължат книги на библиотеката. Необходимо е да ни изпратите трите си имена, факултетен номер, UL на ISIC карта или ИД на читателска карта (в случай, че имате такава) на някои от следните имейли: libchem@chem.uni-sofia.bg ; S.Kirilova@chem.uni-sofia.bg

-----------------------------------

Презаписване на заети книги чрез електронния каталог на библиотеката - http://aleph.libsu.uni-sofia.bg:8991/F/?func=find-a-0

Избирате Вход, на местата на ИД и парола въвеждате UL номер на ISIC или читателска карта. Избирате от менюто Моята читателска карта, кликвате на цифрата пред Заемания, в появилия се списък слагате отметка на учебника, който желаете да презапишите и избирате Поднови избраните. Срокът на заемане не трябва да е изтекъл. Имате право на еднократно презаписване през системата. За справки и въпроси: libchem@chem.uni-sofia.bg ; S.Kirilova@chem.uni-sofia.bg

ПРОЕКТНА ДЕЙНОСТ

Проекти по ОП НОИР

-----------------------------------

От м. март 2020 г. Факултетът по химия и фармация е член на Европейската асоциация на фармацевтичните факултети. Факултетът по химия и фармация е асоцииран член на Българска Национална Асоциация Етерични масла, Парфюмерия и Козметика (БНАЕМПК) oт юни 2016 г.