Начало / Университетът / Факултети / Факултет по химия и фармация

Деканат: тел. 02 8161 423, 02 8161 303
НОВИНИ НАУКА

АКТУАЛНО

Разпис на учебни занятия - редовно обучение, зимен семестър 2020/2021 [Магистърски програми без специалност "Фармация"]

Разпис на занятията за бакалавърските специалности и за специалност „Фармация“ в периода 30.11. - 23.12.2020 г.

Разпис на практическите упражнения за бакалавърските специалности и за специалност „Фармация“ в периода 04.01. - 22.01.2021 г.

-----------------------------------

Уважаеми колеги, в периода 30.11. - 23.12.2020г. обучението във Факултета по химия и фармация продължава в електронна среда. Публикуван е нов разпис на занятията за бакалавърските специалности и за специалност „Фармация“.

Ако епидемичната обстановка в страната позволява, практическите упражнения ще се проведат в периода 04.01. - 22.01.2021 г. по предварително изготвен график.

Разписът не е окончателен, възможни са промени.

-----------------------------------

Дати за държавни изпити на специалност "Фармация"

Срокът за подаване на молби за допускане на държавен изпит е до 10.01.2021 г. само по email на инсп. Тошева (ZTosheva@chem.uni-sofia.bg)

-----------------------------------

Право на лиценз за продуктите на Office365 (Word, Excel, Power point, Microsoft Teams и др.) - указания за активиране от преподаватели, служители и студенти от Софийския университет

-----------------------------------

Интензивен кандидатстудентски курс по химия и подготовка за матура по химия - Срок за записване: 25.01.2021 г.

Уважаеми читатели,

В периода 07.12. – 11.12.2020 г. библиотека „Химия и фармация“ ще работи с читатели на:

07.12.2020 г. (понеделник)

09.12.2020 г. (сряда)

11.12.2020 г. (петък)

-----------------------------------

На студентите, на които предстои дипломиране ще бъдат издавани електронни бележки в уверение на това, че не дължат книги на библиотеката. Необходимо е да бъдат посочени три имена, факултетен номер, ИД на читателска карта (в случай, че имат такава). Заявките изпращайте на следните имейли на библиотека "Химия и фармация" - libchem@chem.uni-sofia.bg ; S.Kirilova@chem.uni-sofia.bg

-----------------------------------

Уважаеми читатели, може да презапишите заетите от Вас книги чрез електронния каталог на библиотеката - http://aleph.libsu.uni-sofia.bg:8991/F/?func=find-a-0.

Избирате Вход, на местата на ИД и парола въвеждате UL номер на ISIC или читателска карта. Избирате от менюто Моята читателска карта, кликвате на цифрата пред Заемания, в появилия се списък слагате отметка на учебника, който желаете да презапишите и избирате Поднови избраните.

-----------------------------------

Конкурс за мобилност с цел практика по програма „Еразъм+“ за 2020/2021 г. (втора селекция) - Краен срок за кандидатстване: 10 декември 2020 г., 23:59 часа

Драги колеги,

Като част от международен изследователски проект, търсим студенти (с изключение на студенти по психология), които да участват в 30-минутно онлайн проучване . Ако живеете в България и българският е Вашият роден език, това проучване е за Вас! Каква би била ползата за Вас? Ще раздадем подаръчни ваучери от Amazon на стойност USD $3 на 160 произволно избрани участници. Нещо повече, още петима случайно избрани участници ще получат подаръчни ваучери на стойност USD $20! Можете да попълните анкетата на всякакво устройство, включително вашия смартфон. Да попълните анкетата докрай ще Ви отнеме около 30 минути и ще се радваме да я попълните наведнъж, но също така можете да прекъснете и да се върнете чрез линка по всяко време през следващите 7 дни.

Линкът към анкетата е: https://tinyurl.com/studydecisionmakingBg

ПРОЕКТНА ДЕЙНОСТ

Проекти по ОП НОИР

-----------------------------------

От м. март 2020 г. Факултетът по химия и фармация е член на Европейската асоциация на фармацевтичните факултети. Факултетът по химия и фармация е асоцииран член на Българска Национална Асоциация Етерични масла, Парфюмерия и Козметика (БНАЕМПК) oт юни 2016 г.