Начало / Университетът / Факултети / Факултет по химия и фармация

Деканат: тел. 02 8161 423, 02 8161 303
НОВИНИ НАУКА

АКТУАЛНО

Общо събрание на ФХФ - 07.06.2022 г. от 14:00 ч. в 130 ауд.

Уважаеми колеги,

Съгласно решение на Факултетния съвет на ФХФ и Съвета на Деканите, през летния семестър на учебната 2021/2022 г. занятията ще се провеждат в присъствена форма на обучение, считано от 21.02.2022 г.

-----------------------------------

РАЗПИС НА УЧЕБНИ ЗАНЯТИЯ летен семестър 2021/2022 г. за бакалавърски специалности, за специалност "ФАРМАЦИЯ", за магистърски програми, специалност "ХИМИЯ" (задочно обучение)

-----------------------------------

ГРАФИК НА ИЗПИТНИ СЕСИИ за специалност "ФАРМАЦИЯ"

Уважаеми колеги-студенти,

Във Факултета по химия и фармация съществува неформалната студентска група „Корпус за бързо гърмене“, която обединява хора с интереси в популяризирането на химията по привлекателен, забавен и творчески начин.

Ще се радваме да се свържем с всеки, който се интересува от работата ни и иска да стане съпричастен по един или друг начин към нея (контакт: ohtlh@chem.uni-sofia.bg, доц. Лъчезар Христов).

НОВИНИ И СЪБИТИЯ

Уважаеми колеги,

Клийнтех България, Аграрен Университет Пловдив и Софийски Университет "Св. Климент Охридски", в качеството си на Хъб мениджър на EIT Food за България, Ви кани на организирана Кръгла маса на тема "Въздействието на емисиите на парникови газове върху селскостопанството и хранително-вкусовия сектор".

Събитието ще се проведе на 18 Май 2022 г. в Аулата на Биологически факултет на СУ.

Пълна програма >>

Линк за регистрация: https://www.eventbrite.co.uk/e/k-tickets-329622829757

-----------------------------------

Конкурс за практики по Програма “Еразъм+” 2022/2023 - Краен срок за кандидатстване: 27.06.2022 г., 17:00 ч.

Уважаеми колеги,

Имаме удоволствието да Ви поканим да вземете участие в XX-та Национална конференция по химия за студенти и докторанти, която ще се проведе на 18, 19 и 20 май 2022 г. във Факултета по химия и фармация на СУ „Св. Климент Охридски“.

Пълна информация за конференцията, както и образци за резюме и заявка за участие, може да намерите на интернет страницата: http://edurein.chem.uni-sofia.bg/scc2022/

-----------------------------------

От 23 до 25 юни 2022 г. в Химикотехнологичния и металургичен университет, София ще се проведе 11-та Н ационална конференция по химия заедно с 49-та Национална конференция на учителите по химия . Събитието е посветено на стогодишнината на списание „Химия и индустрия“.

Повече информация ще откриете на адрес: http://11ncc.unionchem.org/

Пробен достъп Bentham Science

В периода 01.03.2022-31.05.2022 г. Университетската библиотека предоставя пробен достъп до списания и книги на издателство Bentham Science.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ >>

СЪОБЩЕНИЯ

Право на лиценз за продуктите на Office365 (Word, Excel, Power point, Microsoft Teams и др.) - указания за активиране от преподаватели, служители и студенти от Софийския университет

-----------------------------------

Възможност за плащане на такса за библиотечна читателска карта по банков път

-----------------------------------

Издаване на електронни бележки в уверение на това, че студентите не дължат книги на библиотеката

-----------------------------------

Презаписване на заети книги чрез електронния каталог на библиотеката

ПРОЕКТНА ДЕЙНОСТ

Проекти по ОП НОИР

-----------------------------------

От м. март 2020 г. Факултетът по химия и фармация е член на Европейската асоциация на фармацевтичните факултети. Факултетът по химия и фармация е асоцииран член на Българска Национална Асоциация Етерични масла, Парфюмерия и Козметика (БНАЕМПК) oт юни 2016 г.