Начало / Университетът / Факултети / Факултет по химия и фармация

Деканат: тел. 02 8161 423, 02 8161 303
НОВИНИ НАУКА

АКТУАЛНО

ГРАФИК НА ИЗПИТНИ СЕСИИ за бакалавърски специалности, специалност "ФАРМАЦИЯ"

-----------------------------------

Информация за прием след висше образование (ОКС „Магистър“)

НОВИНИ И СЪБИТИЯ

Отлично представяне на българския отбор на 54-та Международна олимпиада по химия (54 IChO)

-----------------------------------

Конкурс "Предприемачи в науката", организиран от фондация "Карол" - Срок за кандидатстване: 3 септември 2022 г.

СЪОБЩЕНИЯ

Плащане на семестриални такси за 2022/2023 уч. г., зимен семестър чрез СУСИ

Кампанията в СУСИ за плащане на семестриалните такси за зимен семестър на 2022/2023 учебна година ще бъде в интервала 27.07.-30.09.2022 г. и ще бъде достъпна от студентския профил. При нея се използва системата за разплащане на ePay/EasyPay. При такова плащане отпада необходимостта от получаване на печат за платена такса в студентската книжка и присъствено записване. Записването в отдел "Студенти" на студентите, отговарящи на общите изисквания и платили чрез СУСИ, става без да е необходимо присъствието на студента.

Заверката на студентската книжка се осъществява в срок до две седмици от началото на семестъра (съгласно заповед РД 19-80/11.02.2020 г.).

При онлайн плащане през сайта на ePay вече е възможно изпозване на произволна банкова карта (т.е. без предварително направена регистрация в ePay). За извършване на плащането операторът Ипей АД начислява съответни такси.

-----------------------------------

Право на лиценз за продуктите на Office365 (Word, Excel, Power point, Microsoft Teams и др.) - указания за активиране от преподаватели, служители и студенти от Софийския университет

-----------------------------------

Възможност за плащане на такса за библиотечна читателска карта по банков път

-----------------------------------

Издаване на електронни бележки в уверение на това, че студентите не дължат книги на библиотеката

-----------------------------------

Презаписване на заети книги чрез електронния каталог на библиотеката

ПРОЕКТНА ДЕЙНОСТ

Проекти по ОП НОИР

-----------------------------------

От м. март 2020 г. Факултетът по химия и фармация е член на Европейската асоциация на фармацевтичните факултети. Факултетът по химия и фармация е асоцииран член на Българска Национална Асоциация Етерични масла, Парфюмерия и Козметика (БНАЕМПК) oт юни 2016 г.