Начало / Университетът / Факултети / Факултет по химия и фармация / Новини

18216602_10208456234819576_5428030513009463086_o_large_articlethumbnail

Заповядайте на Ден на отворените врати във Факултета по химия и фармация на Софийския университет, 14.05.2024 г.!

Факултетът по химия и фармация на СУ „Св. Климент Охридски“, за поредна година ще отвори вратите си. Елате, за да споделим незабравими мигове, изпълнени с много демонстрации, игри, подаръци, награди и полезна информация; за да видите най-модерната апаратура и методите, с които надникваме в света на химичните елементи и съединения и разбулваме тайните на лекарствата; и за да се срещнете и разговаряте със своите бъдещи преподаватели и колеги.

All

Европейска олимпиада по експериментални науки EOES 2024, Люксембург

Два сребърни медала спечелиха българските отбори, участващи в Европейската олимпиада по експериментални науки EOES 2024, която се проведе от 7 до 14 април 2024 г. в Люксембург. В настоящото издание се включиха 45 отбора от 23 държави-членки на Европейския съюз и един гостуващ отбор от Украйна. Всеки отбор се състои от по трима ученици на възраст не повече от 17 години.

_MG_6493

Завърши випуск 2023 г. на Факултета по химия и фармация на Софийския университет „Св. Климент Охридски“

На тържествена академична церемония в Аулата на Университета, в присъствието на преподаватели, колеги и гости, 84 магистри и 41 бакалаври от випуск 2023 г. на Факултета по химия и фармация получиха дипломите си за завършено висше образование. 36 са абсолвентите, завършващи с отличен успех и 8 са пълните отличници.

shutterstock_414751207

Национален ученически конкурс "Празник на химията", 19-21 април 2024 г.

В периода 19-21 април 2024 г. във ФХФ първите пет финалисти от всяка една от категориите (есе, постер, презентация и изследователски проект) ще представят своите проекти, както следва: на 19 април 2024 г. ще бъдат представени есетата и постерите, на 20 април 2024 г. – изследователските проекти, а на 21 април 2024 г. – презентациите.

София Мед - 2

Посещение на студенти от ФХФ в София Мед

На 6 март, студенти от трети курс на специалности Химия, Инженерна химия и съвременни материали, и четвърти курс на специалност Екохимия от Факултета по химия и фармация на Софийски университет "Св. Климент Охридски", придружени от техни преподаватели, посетиха като част от учебно-производствената си практика, една от най-големите индустриални компании в страната @SOFIA MED.

tto-logo

Конкурс „Млад предприемач в науката“ 2024

За трета поредна година Центърът за трансфер на технологии (ЦТТ) към Научноизследователския сектор (НИС) на СУ „Св. Климент Охридски“ организира конкурс „Млад предприемач в науката“. През 2024 година той ще се проведе съвместно със Стопански факултет на СУ “Св. Климент Охридски“.

lUPAC_logo_blocks_stack_RGB

Отворени са номинациите на IUPAC за наградите на Комитета за образование по химия (CCE) за 2024 г.

CCE отправя покана за номинации за три награди, които ще бъдат връчени по време на конференцията ICCE в Тайланд през следващата година.