Начало / Университетът / Факултети / Факултет по химия и фармация / Новини

Image_5760043_126

Първата Работна среща по проект EXTREME ще се проведе от 18 до 21 юли 2021 г. в Св. Св. Константин и Елена, Варна, България

Заявки за участие се приемат до 24 юни на адрес: extreme@chem.uni-sofia.bg

Повече информация може да бъде намерена в приложената покана за събитието . Приложен е и модел за абстракт . Конференцията няма такса правоучастие, като проект EXTREME покрива разходите само на участници от трите партньорски организации.

Ден на отворените врати във Факултета по химия и фармация – 21.06.2021 г.

До всички любопитни ученици, учители, родители,…

И тази година Храмът на химиците - Факултетът по химия и фармация на СУ „Св. Климент Охридски“, ще отвори вратите си за всички, които искат да се докоснат до магията на чистата наука. Елате, за да споделим незабравими мигове, изпълнени с много демонстрации и полезна информация, ще видите най-модерната апаратура и методите, с които надникваме в света на химичните елементи и съединения, ще се срещнете и разговаряте с пазителите на този храм.

Покана за Информационен ден на EIT Food - 04.06.2021 г.

Аграрен Университет Пловдив, Клийнтех България и СУ „Св. Климент Охридски"- Хъб мениджър на EIT Food –водеща иновативната европейска инициатива за иновации в храните, имаме честа да Ви поканим на Информационен ден, които ще се проведе на 04 Юни в Аулата на Аграрен Университет Пловдив.

Повече информация и снимки от проведеното събитие ще откриете ТУК.

Българските ученици завоюваха медали на Европейската олимпиада по експериментална наука (EOES)

Европейската олимпиада по експериментална наука (EOES) се проведе дистанционно за първи път в периода 9 - 14 май 2021 г. В нея взеха участие 114 ученици от 18 страни. В състезанието участват отбори от физик, химик и биолог и тази година то включваше два практически кръга, съответно на 10 и 11 май.

Празник на химията 2021 "Химията в наши дни"

На 28-29 май 2021 г. за 19-ти пореден път беше отбелязан "Празника на химията" – традиционен празник, организиран от Съюза на химиците в България (СХБ), Факултет по химия и фармация към СУ „Св. Климент Охридски“, Федерацията на научнотехническите съюзи (ФХТС), РУО София-град.

11-а Национална стипендиантска програма "За жените в науката" 2021

Млади жени учени в областта на природните науки от цяла България имат възможността да кандидатстват за Националните стипендии по глобалната програма „За жените в науката“. Кандидатурите за конкурса могат да бъдат подавани до 31 май 2021 г., като и тази година ще бъдат присъдени 3 стипендии на стойност 5000 евро всяка.

istockphoto-922962354-612x612

55-та Международна Менделеевска олимпиада

Международната Менделеевска олимпиада по химия (ММОХ) се проведе виртуално за втора поредна година в периода 20 - 26 април 2021 г. В Олимпиадата взеха участие 145 ученици от 28 страни. ММОХ включваше само два теоретични кръга, съответно на 22 и 23 април. Виртуален домакин бе Унгария.

XIX Национална конференция по химия за студенти и докторанти, 2-4 юни 2021 г.

В периода 2 – 4 юни 2021 г. във Факултета по химия и фармация на СУ успешно се проведе XIX Национална конференция по химия за студенти и докторанти. Съорганизатори на конференцията са Факултет по химия и фармация на Софийския университет „Св. Климент Охридски" и Хумболтовият съюз в България.

Нови конкурси по програми на Европейския институт за иновации и технологии (EIT-FOOD)

EIT Food Hub-България е консoрциум от АУ-Пловдив, Клийнтех България ООД и Софийски университет „Св. Климент Охридски“. Той ще действа в периода 2021-2023 като мрежа за иновации, подпомагаща дейностите по създаване на бизнес и стартиращата екосистема в агро-хранителния сектор, представляващи различни участници в триъгълника на знанието (образование, изследвания, бизнес).

Конкурс "Млади учени и постдокторанти"

Факултетът по химия и фармация към Софийски университет „Св. Климент Охридски“ обявява конкурс за подбор на млади учени и постдокторанти, които да бъдат финансирани по програмата на МОН „Млади учени и постдокторанти“ от средствата, отпуснати на Факултета по химия и фармация към СУ.