Начало / Университетът / Факултети / Биологически факултет / Новини / ВАЖНО: Заплащане на семестриалните такси за зимен семестър на уч. 2019/2020 година

Уважаеми колеги,

Срокът за заплащане на ТАКСИТЕ за обучение и записване на действащи студенти за зимен семестър на учебната 2019/2020 г. е от 23 август до 20 септември 2019 година.

Онася се за всички студенти ОКС "бакалавър" и ОКС "магистър", редовно и задочно обучение, с изключение на новоприетите.

Заплащането може да стане по следните начини:

• В БРОЙ В КАСАТА НА БИОЛОГИЧЕСКИЯ ФАКУЛТЕТ - Бул. Драган Цанков № 8, ет. 2, каб. 233
  • С БАНКОВ ПРЕВОД ВЪВ ВСЯКА ТЪРГОВСКА БАНКА ПО СМЕТКАТА НА СУ “Свети Климент Охридски”:

БНБ - централно управление
IBAN: BG52 BNBG 9661 3100 1743 01
BIC: BN BG BG SD

При плащане по банков път задължително се вписват:
Трите имена ( на обучаващият се)
ЕГН (на обучаващият се)
факултет
форма на обучение (редовно или задочно)
степен на обучение (бакалавър, магистър, доктор)

При банков превод комисионната по превода е за сметка на вносителя.

При такова плащане трябва да посетите касиера на факултета и да получите печат за платена такса в студентската книжка. Следва записване в отдел "Студенти".

• ЧРЕЗ ИНФОРМАЦИОННАТА СИСТЕМА СУСИ, С ИЗПОЛЗВАНЕ НА СИСТЕМАТА ЗА РАЗПЛАЩАНЕ НА ePay/EasyPay:

При този начин на плащане се използва системата на ePay/EasyPay.
В профила на студента в СУСИ-4 се генерира заявка за плащане към ePay/EasyPay. При генериране на заявкасе получава уникален код за плащане. С този код може да бъде платено на каса във всеки офис на EasyPay или онлайн чрез ePay.

• Студентите могат да заплащат семестриалната си такса чрез СУСИ за втори и всеки следващ семестър на следването си.
  • Кампанията не важи за новоприетите от този зимен семестър студенти (ОКС "магистър"). Те трябва да заплатят семестриалната си такса по някой от останалите възможни начини;
  • Действащите студенти (ОКС "магистър"), генерират код за плащане само чрез магистръския си профил.

ПОДРОБНА ИНФОРМАЦИЯ

За извършване на плащането, операторът Ипей АД начислява съответни ТАКСИ.

При такова плащане отпада необходимостта от получаване на печат за платена такса в студентската книжка.
Следва записване в отдел "Студенти".

При проблеми, свързани с плащането чрез СУСИ, моля обръщайте се към администраторите на СУСИ за Биологически факултет на адрес: susi_4@biofac.uni-sofia.bg

• НА КАСА НА EasyPay БЕЗ НЕОБХОДИМОСТ ОТ УНИКАЛЕН КОД ЗА ПЛАЩАНЕ

При плащането задължително пояснете на служителя да впише в основанието освен трите Ви имена, ЕГН и:
- Биологически факултет
- Семестриална такса

Комисионната по плащането е за сметка на вносителя.

ЗАБЕЛЕЖКА: Моля, спазвайте срока.