Начало / Университетът / Факултети / Физически факултет / Научна дейност / Научни награди / Мая Жекова получи една от трите награди „За жените в науката“ за 2022 г.

На 29 ноември 2022 г., на специална церемония в Ректората на Софийския университет, Мая Жекова, преподавател от катедра „Квантова електроника“ на Физическия факултет, официално получи една от трите годишни награди от дванадесетото издание на Националната стипендиантска програма „За жените в науката“ на L’Oreal и на Националната комисия на ЮНЕСКО.

Гл. ас. д-р Мая Жекова, която участва с проекта „Създаване квази-недифрагиращи Гаус-Беселови снопове с остатъчен топологичен заряд“ е отличена като успешна млада жена, посветила се на научното поприще.