Начало / Университетът / Центрове / Университетски център за изследване на религиите / Събития / Публична лекция на проф. д-р Дейл Ф. Айкелман на тема "Култура и идентичност: как те влияят на управлението"

С публична лекция на тема "Култура и идентичност: как те влияят на управлението" (Culture and Identity: How They Influence Governance) на водещия антрополог на исляма и Близкия изток проф. д-р Дейл Ф. Айкелман (Dartmouth College, USA; Wissenschaftskolleg zu Berlin) Центърът за изследване на религиите в Софийския университет "Св. Климент Охридски" представи официално своя нов проект "Религия и публичност: интердисциплинарни подходи", осъществяван с финансовата подкрепа на Националния фонд "Научни изследвания".

Лекцията откри началния международен уъркшоп по проекта и се проведе на 11 март 2010 г., четвъртък, от 18.00 до 19.30 ч. в СУ "Св. Климент Охридски", бул. "Цар Освободител", №15, Зала №1, Южно крило на Ректората.