Начало / Университетът / Центрове / Университетски център за изследване на религиите / Събития / Публична лекция на доц. д-р Тим Йенсен на тема "Религията в публичната сфера: факти, дискусии и развития. Представяне на положението в Дания"

На 9 юни 2010 г. от 17.30 до 19.00 ч. в сградата на ЦИЕК при СУ "Св. Климент Охридски", бул. "Тодор Александров", №79, зала №111 генералният секретар на Международната асоциация по история на религиите доц. д-р Тим Йенсен от Университета в Южна Дания изнесе публична лекция на тема "Religion in the Public Sphere: Facts, Discussions, and Developments. An Introduction to the State of Affairs in Denmark (Религията в публичната сфера: факти, дискусии и развития. Представяне на положението в Дания)".

Събитието бе част от уъркшоп в рамките на новия международен проект "Религия и публичност: интердисциплинарни подходи", осъществяван от Центъра за изследване на религиите с финансовата подкрепа на Националния фонд "Научни изследвания" при Министерството на образованието, младежта и науката на Република България.