Начало / Университетът / Центрове / Университетски център за изследване на религиите / Събития / Представяне на книгата "Дом на исляма: вяра, общество, събития" от проф. Йордан Пеев

18 Януари 2023 от 18:30 в зала "Проф. Емил Боев", Център за източни езици и култури (бул. "Тодор Александров" № 79)

CIR 3
Катедра "Арабистика и семитология" към Факултета по класически и нови филологии на Софийския университет, Издателство "Изток-Запад" и Университетският център за изследване на религиите организираха представяне на енциклопедичния труд "Дом на исляма: вяра, общество, събития" от проф. Йордан Пеев.
Водещ на събитието беше проф. Симеон Евстатиев. Книгата беше представена от проф. Владимир Градев. За работата си по нея разказа пред аудиторията – студенти, докторанти и преподаватели от Софийския университет, както и гости – авторът, видният арабист, ислямовед и историк с висок международен авторитет, проф. Йордан Пеев.