"Научни подходи към взаимовръзката нормативен текст–социокултурен контекст в изследванията на религиите"

Научноизследователски проект
2009 – 2010 г.

Проектът е финансиран от Фонд научни изследвания на Софийския университет

Проектът обединява изследователски дейности на 33 преподаватели от ФКНФ, Философски факултет, Исторически факултет и Богословски факултет на Софийския университет, а също на колеги от НБУ, ИФИ на БАН, Институт по Балканистика на БАН и др. В работата по изследванията бяха включени, също така, около 30 студента и докторанта.

В центъра на дейностите беше постоянният семинар "Религия и култура", продължил през почти цялата 2009 – 2010 акад. година, на който участниците в проекта представяха резултатите от своите проучвания. На последните две от общо осемте сесии на семинара със свои експозета участваха докторанти и студенти от различни факултети на СУ "Св. Климент Охридски" и БАН.

В рамките на проекта бяха проведени:

• Лятна школа "Религия и култура"
    28 август – 2 септември 2009 г., Смолян
  • Заключителен уъркшоп "Религия, нормативен текст и социокултурен контекст"
    23 април 2010 г.