Начало / Университетът / Факултети / Физически факултет / Архив / Успешни събития и участия / Студенти по Оптометрия от СУ "Кл. Охридски" участваха в проведен скрийнинг на цветното зрение на ученици от столично училище

Цветното зрение, като една от важните характеристики на зрителното възприятие, е изследвано по време на скрийнинг на учениците от 82 ОУ "Васил Априлов", гр. София. Скрийнингът бе планиран и подготвен от преподавател от специалност Оптометрия към СУ "Св. Климент Охридски" и училищното ръководство и бе осъществен с доброволното участие на студенти оптометристи от трети курс. В следобедните часове на 16-ти и 17-ти януари, 120 ученици на възраст между 7 и 13 години преминаха през серия от цветни тестове.

Училищното ръководство изказа благодарности на студентите Адилина Велева, Гергана Михова, Мадлена Вардина, Ани Коева, Илияна Илиева, Дария Гадирова, Татяна Дакова, Гергана Стаматова, Николета Иванова, Евелина Ангелова, Александра Методиева, Десислава Милчева, Амиде Вранчева и на преподавателя гл. ас. д-р Снежана Йорданова.