Начало / Университетът / Управление на качеството / Често задавани въпроси (FAQ) / Документи, свързани със системата за качество

• Къде мога да се запозная с Наръчника по качеството и с другите документи, свързани със системата за управление на качеството в СУ „Св. Климент Охридски“?

Наръчникът по качество, както и всички документи, свързани с прилагането на системата по качество, могат да бъдат намерени на страницата на СУ в частта „Управление на качеството“. За да имате достъп до тях е необходимо да въведете потребителско име и парола в СУСИ:

• Кога са приети последните промени в Наръчника по качеството?

Допълненият вариант на Наръчника е приет с Протокол № 7 от АС на 27.04.2016 г., като към него е добавена Процедура за атестиране на преподавателския състав.

Следващи изменения в приложенията на Наръчника са приети с Протокол №15 от заседание на АС от 27.09.2017 г.

Последната и настояща версия на Наръчника е приета с Протокол 16 от заседание на АС от 16.09.2020 г.

Вариантът на Наръчника, към който впоследствие са правени горепосочените допълнения и промени, е приет с Протокол № 9 на АС от 29.04.2015 г.

• Къде мога да намеря документите, свързани с атестирането на преподавателите?

Последните и най-актуални документи, свързани с атестирането на преподавателите се намират на сайта на СУ:

За да имате достъп до тях, е необходимо да въведете потребителско име и парола в СУСИ.

• Кога са приети правилата за атестиране?

Първият вариант на личен отчет на преподавателя, показатели за поставяне на оценка и анкетна карта за студенти са приети като част от Наръчника по качество с Протокол № 9 на АС от 29.04.2015 г.

Процедурата за атестиране на преподавателите е допълнена към Наръчника по качество с Протокол № 7 от АС от 27.04.2016 г.

Промени в Приложение 4.1 – Личен отчет на преподавателя, Приложение 4.2 – показатели за поставяне на оценка и в анкетната карта за студенти са направени последно през 2017 г и са приети с Протокол №15 от заседание на АС/27.09.2017 г. Това са актуалните за момента версии на документите за атестиране на преподавателите.

• Къде мога да открия документи, свързани с критериалната система на НАОА?

Линкове към критериалната система на НАОА, както и други документи, свързани със системите за качество, можете да намерите на сайта на СУ в частта „Управление на качеството“ – „Връзки“.