Начало / Образование / Докторантури / Стипендии / Стипендии за докторат в баварски университет

Баварското министерство на науката, изследванията и изкуството отпуска стипендии за докторантури и за допълнителни специализации след докторска степен в Баварски университети.

Стипендиите са в размер на 700 евро месечно. Студенти с деца или безработен партньор и поне едно дете получават 860 евро месечно. Максималният период, в който може да бъде получавана стипендията, е три години.

За финансиране могат да кандидатстват граждани от България, Полша, Румъния, Сърбия, Словакия, Украйна, Хърватия и Чехия.

Крайният срок за кандидатстване за учебната 2010-2011 г. е 15 февруари 2010 г.

Допълнителна информация можете да намерите на интернет страницата на Баварския академичен център за Централна, Източна и Югоизточна Европа (BAYHOST).