Начало / Университетът / Международно сътрудничество / Членства / Членства на институционално ниво / Мрежа на университетите от Черноморския регион (BSUN)

BSUN

Мрежата на университетите от Черноморския регион (BSUN) е основана през 1998 г. и се състои от над 100 университета от 12 държави - членки на организацията За Черноморско икономическо сътрудничество (ОЧИС) - Албания, Армения, Азербайджан, България, Грузия, Гърция, Молдова, Румъния, Сърбия, Руската Федерация, Турция и Украйна. Мрежата има за цел проучване на възможностите за разработване и изпълнение на съвместни научни и образователни проекти, както и подкрепа на дейности за реформа в университетите-партньори, в съответствие с Болонския процес.