Начало / Университетът / Международно сътрудничество / Членства / Членства на институционално ниво / Асоциация на балканските университети (BUA)

BUA
Асоциацията на балканските университетите (BUA) е създадена през 2014 г. В нея членуват 79 висши училища от всички страни на Балканския полуостров. Основната цел на асоциацията е да очертае визия за бъдещето на Балканския регион чрез университетите, библиотеките и изследователските центрове, като се основава на глобалните ценности и отчитайки потребностите на времето. Сред водещите задачи на асоциацията са създаване на научна мрежа и съвместни научни изследвания в областта на езика, културата, изкуството, историята, икономиката, образованието и спорта, подобряване на сътрудничеството между университетите в региона, улесняване на мобилността на преподавателите и студентите, съвместно кандидатстване по проекти, подготовка на съвместни бакалавърски и магистърски програми.