Начало / Новини / Новини и събития / Университетска ботаническа градина Варна посрещна Гергьовден с празнична хоротека

За втора поредна година Екопарк Варна отбеляза Гергьовден с празнична хоротека. Малки и големи любители, професионалисти и почитатели на българската народна музика се хванаха на кръшни хора по поляните на парка.

Хоротеката поведоха танцов състав „Дивни танци“. Към тях се присъединиха клуб по народни танци „Настроение“ и „Фолклорно веселие“, които заедно с посетителите в парка допринесоха за доброто настроение, представяйки многообразието и красотата на българския фолклор.

1-1

Посетителите имаха възможност да се разходят с автентична писана каручка сред цветните пролетни багри в Екопарка и участваха в гергьовденската томбола.

1-9

Поддържайки живи българските традиции и обогатявайки социалната си дейност, Университетски ботанически градини като звено на Софийски университет „Св. Климент Охридски“, допринасят за представяне и опазване на растителното царство, разширяване познанията на хората в тази насока и работят по опазване на редки и застрашени растителни видове.

1-8
1-2