Начало / Новини / Новини и събития / Студенти от Историческия факултет посетиха Народното събрание на Република България

На 6 април 2023 г. студенти от Историческия факултет от специалностите „История и география“, „История и философия“ и „История и чужд език“ заедно с техния преподавател доц. д-р Мирена Легурска посетиха Народното събрание на Република България. Посещението е във връзка с изучаваната от тях дисциплина „Гражданско образование“.

Студентите разгледаха експозицията с портретите на председателите на парламента, зала „Запад“, зала „Изток“, Клуба на народния представител, кулоарите и пленарната зала. Те се запознаха с историята и дейността на Народното събрание и демонстрираха своите задълбочени знания по история и гражданското образование.