Начало / Новини / Новини и събития / Факултетът по математика и информатика бе съорганизатор на Математическия турнир "Видин-Монтана-Враца-Ботевград"

На 16 март 2024 г. се проведе математически турнир между математическите гимназии на Видин, Монтана, Враца и Ботевград. Турнирът води началото си от 1972 г. След известно прекъсване е възстановен през 2019 г. със съдействието на Факултета по математика и информатика на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

През 2024 г. турнирът се проведе в ППМГ „Екзарх Антим I“ във Видин, участваха 97 ученици от V до XII клас. Състезателните теми бяха подготвени от преподаватели от Факултета по математика и информатика на Алма матер.

1-vidin_03

Гост на събитието по награждаването на участниците в Математическия турнир "Видин-Враца-Монтана-Ботевград" в културен център „Жул Паскин“ беше ректорът на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ проф. д-р Георги Вълчев.

1-vidin_05

На събитието присъстваха и доц. д-р Първан Първанов – заместник-ректор на Софийския университет, проф. д-р Мая Стоянова – декан на Факултета по математика и информатика, заместник-кметът на община Видин Борислава Борисова, началникът на РУО-Видин Веселка Асенова, Георги Иванчев – основател на математическия турнир и дългогодишен директор на математическата гимназия във Видин.

1-vidin_08

Ректорът на Софийския университет проф. д-р Георги Вълчев насърчи учениците от математическите гимназии на Видин, Монтана, Враца и Ботевград с думите: „Продължавайте! Когато се трудите, резултатите идват“, а директорът на ППМГ „Екзарх Антим I“ – Видин, връчи на ректора на Софийския университет почетен плакет на видинската математическа гимназия.

1-vidin_07

Учениците от видинската математическа гимназия получиха следните отличия:
5-ти клас: Виктория Караджова - сребърен медал, София Йорданова - бронзов медал; 6-ти клас: Никола Златомиров – златен медал; 7-ми клас: Йоана Янкулова – златен медал, Велислав Петков – сребърен медал; 8-ми клас: Явор Петков – сребърен медал, Михаела Василева – бронзов медал, Иван Иванов – бронзов медал; 9-ти клас: Божидар Иванов – бронзов медал; 10-ти клас: Валери Сергеев – сребърен медал, Иван Богомилов – бронзов медал, Моника Неделкова – бронзов медал; 11-ти клас: Николай Николаев – златен медал, Иван Владимиров – сребърен медал; 12-ти клас: Гергана Димитрова – златен медал.

1-vidin_01

Участниците получиха плакети за отборно класиране, а учителите от четирите града - специални сертификати.