Начало / Новини / Архив / Архив на Горещи новини / Медали от Зимната студентска Балканиада

Медали от Зимната студентска Балканиада

Софийски университет „Св. Климент Охридски” завоюва второ място на Зимната студентска Балканиада 2011

Нашият отбор спечели един златен, един сребърен и два бронзови медала в престижното състезание между 28 балкански университета. Тимът ни се класира втори с 106 точки, след колегите от Технически университет – София, които грабнаха златото в Балканиадата.
Ето ги и нашите медалисти:
Златен медал Ски рали: Любомир Сираков
Сребърен медал Ски рали: Костадин Узунов
Бронзов медал Ски рали – жени:
Златина Колчакова
Бронзов медал Ски гигантски слалом: Костадин Узунов
Участникът спечели и бронзов медал на Държавното студентско първенство Ски алпийски дисциплини.
Тимът на СУ “Св. Климент Охридски” спечели и четвърто място в дисциплината „Бърза шейна”.
Колегата Любомир Сираков има второ време при дисциплината Ски гигантски слалом – първи манш мъже.
Студентски съвет изказва своите огромни благодарности към техническия ръководител на делегацията - г-ца Петя Бакърджиева. Тя през цялото време беше около спортистите и съблюдаваше за правилното протичане на игрите, също така налагаше и строга спортно-техническа подготовка.