Начало / Университетът / Международно сътрудничество / Членства / Членства на факултетно ниво / Факултет по журналистика и масова комуникация

ECREA 1
Европейска асоциация за изследване на комуникациите и образование (ECREA) е със седалище Юкел, Белгия. ECREA е организирана в 24 тематични секции, всяка от които разработва отличителна сфера на комуникационните изследвания, 4 временни работни групи, които се фокусират върху новопоявили се или недостатъчно представени области в медиите и комуникационните изследвания.

EJTA
Европейската асоциация е със седалище Мехелен, Белгия. Създадена е в Брюксел през 1990 година като обединява 70 журналистически центрове, училища и университети от около 30 страни в цяла Европа като географско понятие. Работата на асоциацията е насочена към подобряване на журналистическото образование.