Начало / Университетът / Международно сътрудничество / Членства / Членства на Централна университетска библиотека

LIBER Dark
Асоциацията на европейските изследователски библиотеки е гласът на европейската общност на изследователските библиотеки. Около 450 национални, университетски и други библиотеки са част от LIBER и тяханта по-широка мрежа включва целенасочени партньорства с други организации в Европа и извън нея. Като асоциация те ценят сътрудничеството и приобщаването, като имат шест основни цели -висококачествени услуги за всички потребители на библиотечни и информационни услуги; интелектуална свобода и достъп до стипендия; сътрудничество с колежи, местни, национални, европейски и глобални партньори; ръководене на колекции и институционални ресурси; лидерство, иновации и готовност за промяна; приобщаване, равенство и реализиране на потенциала.

IGELU 2
Международна група на потребителите на продукти на Еx Libris e колективният глас и защитник на потребителите на продуктите на Ex Libris. Те притежават повече от 400 членове институции, представляващи над 1600 библиотеки или архиви, използващи продуктите на Ex Libris в 39 страни по света. Целите им са да отразяват нуждите и приоритетите на потребителската общност на Ex Libris; да влияе върху разработването на софтуер и услуги във взаимна полза за потребителите на продукти и компанията; да предложи на общността форум за споделяне на информация.