Начало / Новини / Новини и събития / Изложба „АРТ-еко 2023“ в галерия ФНОИ

Изложба „АРТ-еко 2023“ в галерия ФНОИ

От 2 октомври 2023 г. галерия „ФНОИ“ във Факултета по Науки за образованието и изкуствата е домакин на изложбата „АРТ-еко 2023“.

Творбите, включени в изложбата, бяха създадени по време на международния симпозиум, който се състоя в творчески дом „Китен“ от 29 август до 5 септември 2023 г. Симпозиумът и изложбата се реализират с подкрепата на Фонд „Научни изследвания“ на Софийския университет и с подкрепата на Факултета по науки за образованието и изкуствата в рамките на едноименния проект „АРТ-еко 2023“ на Катедра „Визуални изкуства“. Ръководител на проекта е гл. ас. д-р Явор Грънчаров.

1

Гл. ас. д-р Явор Грънчаров открива изложбата

В изложбата участват: проф. дн Дорота Сак, Академия за изкуства „Вл. Стшемински“, Лодз, Полша; проф. дн Марек Сак, Академия за изкуства „Вл. Стшемински“, Полша; проф. д-р Стефан Алтъков, СУ „Св. Климент Охридски“; проф. д-р Нарцис Пиорецки, преподавател в Университета на Жешув и директор на АРБОРЕТУМ, Болестрашице, Полша; проф. Живиле Ясутите, Академия за изкуства, Вилнюс, Литва; проф. Пьотр Швец, Университет „Магдалена Абаканович“, Познан, Полша; гл. ас. д-р Явор Грънчаров, Софийския университет „Св. Климент Охридски“, България; преподавател Марта Похребни, Младежки център за култура и образование, Жельона Гура, Полша; ас. Марина Александрова, СУ „Св. Климент Охридски“; гост – проф. дн Лаура Димитрова, СУ „Св. Климент Охридски“.

8

Всички представени в изложбата творби са дарени на ФНОИ от техните автори.

5

Изложбата откри ръководителят на проект „АРТ-еко 2023“ гл. ас. д-р Явор Грънчаров в присъствието на проф. дн Милен Замфиров – декан на Факултета по науки за образованието и изкуствата, проф. дн Розалина Енгелс – Критидис – зам.-декан на факултета, участници в изложбата, преподаватели, студенти и гости.

2