Начало / Новини / Новини и събития / IN MEMORIAM

IN MEMORIAM

Софийският университет „Св. Климент Охридски“ с дълбоко прискърбие съобщава, че на 5 септември 2016 г. ни напусна доц. Боян Иванов Пенков.

Поклонението ще се състои на 9 септември 2016 г. (петък) в 11.00 часа в църквата „Успение Богородично“ в Централните софийски гробища.

Боян Пенков завършва с отличие Физико-математическия факултет. Ученик (редовен аспирант/докторант) е на академик Никола Обрешков, бил е научен сътрудник (асистент) в Математическия институт с Изчислителен център при БАН, доцент в Математическия факултет (сега ФМИ), два мандата заместник-декан, ръководител на секцията „Вероятности и статистика“ към Математически институт с Изчислителен център при БАН и едноименния сектор към Единния център по математика и механика.

Боян Пенков бе дълги години старейшина на стохастичната колегия, основател, председател и идеолог на Българското статистическо дружество, както и активен член на редица български научни организации, носител на специална награда на IFIP.

Отиде си един мъдър човек, ерудиран преподавател, отдал годините си на образованието на поколения математици.

Дълбок поклон!

От Академичната общност на Софийския университет "Св. Климент Охридски"