СУ «Св. Климент Охридски», ФКНФ,
Катедра «Испанистика и португалистика»,
специалност Испанска филология,
Септемврийска сесия - уч. 2018-2019,
Образователно-квалификационна степен “Бакалавър”.
Курс |
Учебна дисциплина |
Преподавател |
Дата, Час |
Кабинет, аудитория |
I курс |
Практическа граматика, част 1, зад.
Превод и лексика, част 1, зад.
Писмено и устно изразяване, част 1, зад.
Испански език – практически курс, част 1
Практическа граматика, част 2, зад.
Превод и лексика, част 2, зад.
Писмено и устно изразяване, част 2, зад.
Испански език – практически курс, част 2, писмен
Испански език – практически курс, част 2, устен |
гл. ас. д-р Б. Кючукова,
проф. д-р П. Моллов, А. И Диас |
19.08., 09.00 ч.
19.08., 16.30 ч.
19.08., 11.30 ч.
21.08., 09.00 ч.
21.08., 09.00 ч.
21.08., 14.00 ч.
|
ИБ
ИБ
ИБ
ИЕЦ
ИБ
ИЕЦ
|
I курс |
Цивилизация на Испания и Латинска Америка ХV – ХХI в. – зад. |
проф. д-р Л. Илиева |
04.09., 09.00 ч. |
ИБ |
I курс |
Цивилизация на Испания – Античност и Средновековие |
проф. д-р Л. Илиева |
04.09., 09.00 ч. |
ИБ |
I курс |
Морфология на номиналната система /зад. |
проф. дфн Е. Вучева |
02.09, 10.00 ч. |
ИБ |
I курс |
Фонетика и фонология на испанския език /зад. |
гл. ас. д-р М. Маринкова |
28.08, 10.00 ч. |
ИБ |
I курс |
Лексикология /зад. |
гл. ас. д-р Б. Кючукова |
21.08., 09.00 ч. |
ИБ |
I курс |
Фразеология / зад. |
гл. ас. д-р Б. Кючукова |
21.08., 09.00 ч. |
ИБ |
I курс |
Предколумбови култури, /зад. |
гл. ас. д-р К. Тасев |
29.08, 10:00 ч. |
ИЕЦ |
I курс |
Увод в литературната теория /зад. |
проф. д-р А. Личева |
24.08, 09.00 ч. |
155 каб. |
I курс |
Увод в общото и романско езикознание /зад. |
доц. д-р Б. Михайлова |
22.08., 10.00 ч. |
134 |
I курс |
Испанска литература
XІ – XV в. – зад. |
проф. д-р П. Моллов |
23.08., 10.00 ч. |
ИЕЦ |
I курс |
Езикова култура /изб. |
проф. д-р М. Джонова |
05.09., 10.00 ч. |
186 |
I курс |
Култ. история, изкуства и худ. интерпретация на текстове/ изб. |
хон. ас. д-р изк. Р. Гелева |
03.09.12.00 ч. |
3 бл., 224 |
I курс |
Западноевропейска литература |
доц. д-р К. Михайлов |
02.09., 14.00 ч. |
152 |
II курс |
Практическа граматика, част 3, зад.
Превод и лексика, част 3, зад.
Писмено и устно изразяване, част 3/ зад.
Испански език – практически курс, част 3
Практическа граматика, част 4, зад.,
Превод и лексика, част 4, зад.
Писмено и устно изразяване, част 4/ зад.
Испански език – практически курс, част 4, писмен
Испански език – практически курс, част 4, устен |
доц. д-р А. Миткова,
гл. ас. д-р Н. Кръстев, А. И. Диас |
19.08., 14.00 ч.
19.08., 14.00 ч.
19.08., 16.30 ч.
19.08., 09.00
19.08., 09.00 ч.
19.08., 14.00 ч. |
ИБ
ИБ
ИБ
ИЕЦ
ИБ
ИЕЦ |
II курс |
Морфология на вербалната система
/зад. |
проф. дфн Е. Вучева и гл. ас. д-р Н. Кръстев |
02.09, 10.00 ч. |
ИБ |
II курс |
Синтаксис на простото изречение /зад. |
проф. д-р М. Попова |
04.09, 09.00 ч. |
ИЕЦ |
II курс |
Увод в общата теория и практика на превода
/зад. |
проф. д-р Л. Илиева
|
04.09., 09.00 ч. |
ИБ |
II курс |
Влиянието на фактора “пол” в процеса на комуникация /изб. |
доц. д-р А. Миткова |
19.08., 11.00 ч. |
ИБ |
II курс |
Социолингвистика на испанския език /зад. |
доц. д-р А. Миткова |
19.08., 10.00 ч. |
ИБ |
II курс |
ПК Преводач: Езикова вариативност и превод/ изб. |
доц. д-р А. Миткова |
19.08., 10.30 ч. |
ИБ |
ІІ курс |
ПК Учител: Педагогика /изб.
|
доц. д-р Т. Манасиева |
19.08 , 13.00 ч. |
45 ауд. |
ІІ курс |
Култура и изкуство на испаноезичните страни/ изб. |
хон. ас. д-р изк. Р. Гелева |
03.09., 12.00 ч. |
186 |
II курс |
Испанска литература
XVI – XVII в. /зад. |
доц. д-р П. Моллов
|
23.08., 10.00 ч. |
ИЕЦ |
II курс |
Испанска литература ХVІІІ-ХІХ/зад. |
доц. д-р Т. Пантева |
03.09., 10.00 ч. |
ИЕЦ |
II курс |
Литература и спектакъл /изб. |
доц. д-р Т. Пантева |
03.09., 10.00 ч. |
ИЕЦ |
II курс |
Език и култура на баските/изб. |
хон. ас. М. Пачкова |
04.09, 14.00 ч. |
135A |
II курс |
ПК Преводач: Лексикология, фразеология и превод/ изб. |
гл. ас. д-р Б. Кючукова |
21.08, 14.00 ч. |
ИЕЦ |
II курс |
Съвременни прочити на испаноезичната култура, 1 част /изб. |
гл. ас. д-р Ана Исабел Диас |
20.08., 9.00 ч. |
135А |
III курс |
Испански език – практически курс, част 5 /зад.
Испански език – практически курс, част 6 /зад. |
гл. ас. д-р К. Тасев, гл. ас. д-р М. Маринкова |
Писмен:
30.08., 13.00 ч. Писмен:
30.08., 09.00 ч. Устен:
31.08., 10.00 ч. |
ИЕЦ |
III курс |
Стилистика /зад. |
проф. дфн Е. Вучева |
02.09, 10.00 ч. |
ИБ |
III курс |
Испаноамериканска литература ХVІ –ХVІІІ в. / зад. |
ас. Л. Табакова |
27.08., 10.00 ч.
|
ИБ |
III курс |
Испанска литература ХХ в. /зад. |
доц. д-р Т. Пантева |
03.09., 10.00 ч. |
ИЕЦ |
III курс |
Съвременна испанска проза/изб. |
доц. д-р Т. Пантева |
03.09., 10.00ч. |
ИЕЦ |
III курс |
Историческа фонетика /зад. |
гл. ас. д-р М. Маринкова |
28.08, 12.00 ч. |
ИБ |
III курс |
ПК Преводач: Превод на политически и икономически текстове / изб. |
проф. д-р П. Моллов |
23.08,. 10.00 ч. |
ИЕЦ |
III курс |
ПК Преводач: Превод на технически текстове / изб. |
гл. ас. д-р Н. Кръстев |
19.08, 14.00 ч. |
ИБ |
III курс |
Прагматика |
проф. д-р М. Попова |
04.09, 11.00 ч. |
ИЕЦ |
III курс |
Прагматика на анекдота /изб. |
проф. д-р М. Попова |
04.09, 10.00 ч. |
ИЕЦ |
III курс |
Синтаксис на сложното изречение |
проф. д-р М. Попова |
04.09, 12.00 ч. |
ИЕЦ |
III курс |
ПК Преводач: Лингвистиката в помощ на превода / зад. |
проф. дфн Е.Вучева |
02.09, 10.00 ч. |
ИБ |
III курс |
ПК Преводач: Превод на научни и публицистични текстове/ зад. |
доц. д-р Т. Пантева |
03.09., 10.00 ч. |
ИЕЦ |
ІІІ курс |
ПК Учител: Психология /изб. |
проф. дпсн С. Карабельова |
30.08, 13.30 ч. |
21 ауд. |
IV курс |
Испански език – практически курс – част 7/ зад.
Испански език – практически курс – част 8/ зад. |
гл. ас. д-р К. Тасев,
доц. д-р Т. Пантева |
Писмен
03.09., 13:00 ч.
Писмен
03.09., 10:00 ч.
Устен
03.09., 15:00 ч. |
ИЕЦ |
IV курс |
Испаноамериканска литература ХIХ в. - зад. |
ас. д-р Л. Табакова |
27.08., 12.00 ч. |
ИБ |
IV курс |
Испаноамериканска литература ХХ в. до наши дни/ зад. |
ас. д-р Л. Табакова |
27.08., 10.00 ч. |
ИБ |
IV курс |
Исторически морфосинтаксис
/зад. |
гл. ас. д-р Б. Кючукова |
21.08., 10.00 ч.
|
ИБ |
IV курс |
ПК Преводач: Редактиране и коригиране на преведен текст/ зад. |
гл. ас. д-р К. Тасев |
29.08., 13.00 ч. |
ИЕЦ |
IV курс |
ПК Преводач: Превод на документи / изб. |
гл. ас. д-р М. Маринкова |
28.08, 14.00 ч. |
ИБ |
IV курс |
ПК Преводач: Превод на художествени текстове от испански на български език/зад. |
проф. д-р Л. Илиева |
04.09., 09.00 ч. |
ИБ |
IVкурс |
ПК Преводач: Превод на медицински текстове / изб. |
гл. ас. д-р Н. Кръстев |
19.08, 12.00 ч. |
ИБ |
IV курс |
ПК Преводач: Превод на художествени текстове от български на испански език/зад. |
ас. д-р Л. Табакова |
27.08., 10.00 ч. |
ИБ |
IV курс |
ПК Учител: Анализ и оценка на дидактически материали /изб. |
ас. Р. Дринова |
28.08., 13.00 ч. |
251 |
IV курс |
ПК Учител: Интерактивни дейности и форми на работа/изб |
ас. Р. Дринова |
28.08., 13.00 ч. |
251 |
IV курс |
ПК Учител: Методика на ЧЕО/ изб. |
ас. Р. Дринова |
28.08., 13.00 ч. |
251 |
IV курс |
ПК Учител: ИИТ в ЧЕО /изб.
|
ас. Н. Искърова |
21.08, 09.00 ч. |
247 |
IV курс |
ПК Учител: АВИТО/изб. |
ас. Н. Искърова |
21.08, 09.00 ч. |
247 |
IV курс |
ПК Учител: Медиите в ЧЕО/изб. |
ас. д-р С. Хинковски |
22.08, 14.00 ч. |
247 |