Начало / Университетът / Факултети / Богословски факултет / Новини / Клубът на Богослова започна серия от информационни срещи

На 23 април пред учениците от XII клас с профил “История и литература“ на столичното 35 СЕУ “Добри Войников” четирима студенти и зам.-председателят на Клуба на Богослова – докторантът по Църковна история Цветомир Пенков разказаха защо и какво се учи в двете специалности на Богословския факултет - Теология и Религията в Европа. Йоанна, Анна-Микаела и Елизавета бяха подготвили презентация с акценти от теоретичната и практическа подготовка на бъдещите богослови. След нея те отговаряха на въпроси на учениците, а Елена обясни за възможността да се учи магистратура след друга завършена бакалавърска програма. Домакин беше учителят по история г-н Душков, който прие радушно членовете на Клуба на Богослова. Подобна среща предстои с ученици от Румънската гимназия “Михай Еминеску” и други столични училища.

Текст и снимки:

магистър Елена Дюлгерова