Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / За студентите - Актуално / Стажове, стипендии и конкурси / Schneider Еlectric обявява старта на студентския конкурс Go Green 2023

07.04.2023

Признатата за най-устойчива корпорация в света Schneider Electric, лидер в дигитализацията на енергийния мениджмънт и автоматизацията, обяви старта на кандидатстването за международния студентски конкурс Go Green. Чрез него компанията дава възможност и мотивира за участие включително отбори на студенти от българските университети.

Отборното състезание е насочено към студенти, които следват в бакалавърски програми по бизнес, инженерни специалности, маркетинг и иновации. Най-добрите идеи ще преминат през следващите фази на конкурса, където участниците ще работят с ментори и ще имат възможност да решават световно значими казуси.

„Бъдещите поколения са тези, които ще градят утрешния ден. Затова поканата да се включат в студентското състезание GoGreen е именно към тях. Ще се радваме, ако то провокира креативно мислене и смели идеи за по-устойчиво бъдеще и най-вече активно участие на студенти от България“, коментира Елена Ватрачка, мениджър „Човешки ресурси“ в „Шнайдер Електрик България“.

GoGreen 2023 vision

Конкурсът GoGreen има за цел да открие смели и устойчиви идеи за бъдещето. Крайният срок за кандидатстване по региони е 10 май 2023 г., а студентите могат да го направят на този линк.

Голямата награда за отбора победител в Go Green за Европа е 5 000 евро, международно пътуване с победители от други региони и представяне на проекта пред висшите мениджъри на Schneider Electric. Сребърният медалист също ще спечели възможност за представяне на проекта и паричната награда от 3 000 евро. Останалите финалисти ще получат шанс за платен стаж в Schneider Electric и присъствие на менторски сесии с експерти от компанията.

Go Green график:

• Краен срок за регистрация – 10.05.2023 г.
  • Оценка и избор на идеите – 11.05.2023 – 24.05.2023 г.
  • Обявяване на местните победители – до 24.05.2023 г.
  • Менторски сесии – 24.05.2023 – 14.06.2023 г.
  • Регионални финали – 14.06.2023 г.
  • Обявяване на европейския победител – 15.06.2023 г