Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / За студентите - Актуално / Стажове, стипендии и конкурси / Катедра "Икономика" на ВСУ "Черноризец Храбър" организира международна онлайн конференция на тема: "Програмите за климата и световната икономика"

21.03.2022

Варненски свободен университет „Черноризец Храбър“, Факултет „Международна икономика и администрация“, Катедра „Икономика“, организира международна онлайн конференция за студенти и докторанти на тема: „Програмите за климата и световната икономика“.

vsu

Кога: 17 и 18 юни 2022 г.

Тематични направления:

1. Климатични промени и структурни дисбаланси.
  2. Конференцията в Глазгоу и съвременния международен бизнес и маркетинг.
  3. Зелената сделка и фирмено международно управление.
  4. Зелени финанси, банково дело, инвестиции и застраховане.
  5. Интегрираната отчетност в управлението на бизнеса.
  6. Информационни технологии и устойчиво развитие.
  7. Независимият финансов одит като гарант за защита на инвеститорските интереси.
  8. Финансовата отчетност в услуга на инвеститорския интерес и устойчивото развитие.
  9. Зелена икономика и конкурентоспособност.

Максималният брой доклади, с които може да участва всеки автор самостоятелно или в съавторство са два. Регламентът за представяне на докладите е до 10 минути.

Работни езици: български, английски, руски

Заявка за участие трябва да бъде изпратена до 15 април 2022 г. на e-mail: econ@vfu.bg

Заявката, програмата и повече информация можете да намерите тук .